Skwer u zbiegu ulic Kochanowskiego i Wschodniej gotowy

Zakończyła się budowa niewielkiego skweru na osiedlu Kochanowskiego. To kolejne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców.
Zastępca prezydenta Płocka Jacek Terebus przy okazji oddaniu skweru do użytku przypomniał, że w budżecie miasta są nie tylko środki na duże inwestycje infrastrukturalne. – To projekty, z których korzystają wszyscy mieszkańcy Płocka. Są też w budżecie drobne wydatki na miejsca rekreacji i wypoczynku. To zadania szczególnie bliskie mieszkańcom, to wasze osiedla – mówi Jacek Terebus odpowiadający za rozwój miasta i inwestycje.
Skwer u zbiegu ulic Kochanowskiego i Wschodniej jest niewielki. – Wykonane zostały alejki spacerowe, stanęły ławki – dodaje Jacek Terebus. – Inicjatorem tego przedsięwzięcia był radny Lech Latarski, dzięki któremu ta niewielka inwestycja znalazła się w budżecie miasta.
Jacek Terebus tłumaczył mieszkańcom, że władze miasta są otwarte na tego typu inwestycje. – Możemy je realizować tylko wtedy, gdy jesteśmy właścicielem gruntu. Mieszkańcy często zwracają się o stworzenie takich miejsc. Nie zawsze jest to możliwe, ale staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom płocczan. Przykładem dużej inwestycji, gdzie miasto współdziałało ze spółdzielnią mieszkaniową, jest pasaż Roguckiego. Kiedyś był to wyłącznie deptak i przystępując do jego przebudowy podpisaliśmy porozumienie ze spółdzielnią przejmując grunt na 15 lat. Dzięki temu jest to w tej chwili duży teren rekreacyjny – tłumaczy Jacek Terebus.

tekst  fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kolejne drogi rowerowe w Płocku Na Broniewskiego i Mostowej

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej w ciągu al. Broniewskiego oraz kolejnej – wzdłuż ul. Mostowej. …