Sala gimnastyczna przy SP 18

W drugim przetargu udało się wybrać wykonawcę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Jasnej 8.
W pierwszym przetargu wpłynęło wprawdzie pięć ofert. Niestety przekraczały kwotę, którą Urząd Miasta zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji – wahały się od 3,1 mln złotych do 5 mln złotych. Dlatego ratuszowi urzędnicy zdecydowali się powtórzyć przetarg.
W drugim przetargu zostały złożone trzy oferty. Za najkorzystniejszą uznano propozycję firmy Eurodom z Tłuchówka. Inwestycja ma kosztować 3 390 850 złotych. Nowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 18 ma być gotowa do 31 października tego roku.
Nowa sala zostanie połączona z budynkiem szkoły. Łącznik i korytarz prowadzący do głównego korytarza szkoły ma mieć 3 metry wysokości O pół metra ma być wyższe zaplecze, w którym znajdą się szatnie, pomieszczenia sanitarne, magazyn sprzętu, pokój trenerów, pomieszczenia porządkowe. Nowa hala sportowa ma mieć 7,7 metra wysokości. Będzie to jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony obiekt. Na boisku ma być możliwość rozgrywania meczów koszykówki, siatkówki i minipiłki ręcznej.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …