Rozstrzygnięto przetarg na ścieżkę rowerową

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na drugi etap budowy ścieżek rowerowych.
Postępowanie wcześniej było kilkukrotnie unieważniane z powodu zbyt drogich ofert. Kilkanaście dni temu MZD rozstrzygnął kolejny przetarg. W pierwszej części dotyczącej budowy ścieżki rowerowej w ciągu ulic Nowy Rynek i Obrońców Westerplatte postępowanie zostało unieważnione. Wpłynęła tylko jedna oferta – od konsorcjum firm Hydropol z Gostynina i Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Waskop z Płocka. Jednak cena 6 295 000 złotych znacznie przewyższała środki, jakie zamawiający, czyli MZD, zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji.
Udało się za to wybrać wykonawcę trasy rowerowej R-1 od al. Armii Krajowej przy Panoramie Płockiej wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej, al. Piłsudskiego, Al. Jachowicza do ul. Bielskiej. Wybudowanie tej ścieżki rowerowej ma być wstępem do zorganizowania w Płocku systemu roweru miejskiego, czyli wypożyczalni jednośladów, z których każdy mógłby korzystać. Wykonawcą inwestycji ma być konsorcjum płockich firm: Firma Remontowo-Budowlana Lipowski, Zakład Budowlano-Montażowy Budomont oraz PHU Partnerstwo. Cena inwestycji, na podstawie informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty, to 8 585 400 złotych brutto. W tym tygodniu powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą.
Obecnie cała infrastruktura rowerowa w Płocku – czyli ścieżki i szlaki rowerowe – mają w sumie około 50 kilometrów długości. Warto pamiętać, że jeszcze w 2012 roku było to około 12 kilometrów. Wkrótce wydłuży się o kolejne, budowane właśnie odcinki ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej oraz od ronda 19 pp Odsieczy Lwowa do granic miasta.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rozbudowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W czerwcu 2019 zakończą się prace budowlane W płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają intensywne prace, …

Odnawialne źródła energii na placówkach oświatowych

Tylko do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm na dostarczenie …