Rozbudowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W czerwcu 2019 zakończą się prace budowlane

W płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają intensywne prace, które mają na celu rozbudowę miejsca kultu. Mieszkańcy Płocka mogą już podziwiać wieżę, która rośnie z dnia na dzień i powoli pnie się ponad dachy kamienic na Starym Mieście. Prace nad budowlą rozpoczęły się w 2015 r.
Wspomniana wieża stanie dokładnie tam, gdzie św. s. Faustynie Kowalskiej objawił się Pan Jezus i polecił jej, aby szerzyła kult Miłosierdzia Bożego. W skład kompleksu będą wchodzić kościół, kaplica, dom pielgrzyma oraz muzeum upamiętniające św. s. Faustynę. Z roku na rok przybywa wiernych, którzy pragną na własne oczy zobaczyć miejsce, gdzie siostra dostąpiła pierwszego objawienia. A miało to miejsce właśnie tu – w Płocku, 22 lutego 1931 r. Stąd też potrzeba rozbudowy sanktuarium, które do tej pory mieściło się w kamienicy przy Starym Rynku 14/18.
Kult Miłosierdzia Bożego rozszerzył się na cały świat, wielu pielgrzymów przybywa do Płocka z najdalszych zakątków świata.

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …

Jeden komentarz

  1. Mi to do niczego nie potrzebne. Na szpitale by dali a nie na pedofilów.