Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie w wysokości ponad 4,5 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Jednym z przedsięwzięć jest modernizacja kamienic przy ul. Sienkiewicza 40-42. Tu prace już trwają, inwestorem jest Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a wykonawcą firma Wixbud ze Słupna. Termin zakończenia prac to 11 lipca 2019 r. – Łącznie w wyremontowanych kamienicach będzie 15 mieszkań – obecnie jest 13 – o powierzchni użytkowej od 34 do 48 m kwadratowych. Inwestycja ma być gotowa dokładnie za rok od podpisania umowy – mówi Mirosław Kłobukowski, prezes MTBS. Koszt realizacji to prawie 4,8 mln zł, a dofinansowanie z BGK wynosi ponad 2 mln zł.
28 grudnia 2016 r. Gmina Miasto Płock przekazała aktem notarialnym dotychczasową własność gminnych działek i nieruchomości obejmujących część starego miasta – od ul. Sienkiewicza 40 do Sienkiewicza 48.
Na początku grudnia ubiegłego roku Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego uzyskało decyzję o warunkach zabudowy na I Etap obejmujący zabudowę frontową na odcinku ulicy Sienkiewicza 40-42, a po wykonaniu kompletnej dokumentacji, 9 maja tego roku decyzję o pozwoleniu na budowę. Wcześniej, w porozumieniu z miastem, dotychczasowi najemcy zostali przekwaterowani do nowych mieszkań. Jednocześnie prezydent Płocka 30 marca 2018 r. złożył do Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie wniosek o bezzwrotne dofinansowanie tej inwestycji z tzw. „Funduszu Dopłat” w wysokości 45% na kwotę blisko 2 300 000 zł.

Inwestycje Miejskie szukają wykonawców
Spółka gminna Inwestycje Miejskie po raz kolejny ogłosiła przetargi na realizację dwóch przedsięwzięć. Chodzi o budowę budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego 52 – w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się przedszkole nr 8 oraz przebudowy kamienicy przy ulicy Kościuszki 3b. Termin składania ofert mija 13 września.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Odnawialne źródła energii na placówkach oświatowych

Tylko do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm na dostarczenie …

Będą budowy przy ulicach Kazimierza Wielkiego i Kościuszki

Do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm budowlanych na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.