Zdjęcie zrobione w 2006 roku, remont murawy na stadionie Wisły Płock

Remont stadionu Wisły Płock

Bończa Studio przygotuje koncepcję
Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na przygotowanie koncepcji modernizacji stadionu przy ulicy Łukasiewicza 34. Dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowa do połowy grudnia tego roku.
Oferta biura projektowego Bończa Studio została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na przygotowanie koncepcji modernizacji stadionu Wisły Płock. Ratuszowi urzędnicy wybierali spośród trzech ofert. Dokumentacja będzie kosztować 99 500 złotych. Zwycięska firma ma na swoim koncie między innymi projekty budynków i wnętrz Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Urząd Miasta przygotowuje się do modernizacji stadionu Wisły Płock. Ma być on dostosowany do rozgrywek klubowych PZPN i UEFA. Na trybunach pojawi się minimum 12 tysięcy plastikowych krzesełek oraz około 700 wyściełanych miejsc w strefie VIP. Wszystkie trybuny mają być zadaszone. Płyta główna boiska wraz z systemem podgrzewania murawy, nawadniania i pozostałą infrastrukturą techniczną pozostanie w obecnym miejscu, ale ma być przystosowana do organizacji imprez, które z piłką nożną nie mają nic wspólnego, na przykład koncertów, dlatego niezbędna jest scena.
Po modernizacji wokół głównego boiska mają być cztery trybuny, wszystkie powstaną od podstaw, co wiąże się z wyburzeniem już istniejących trybun. Pod trybuną główną powstaną szatnie dla piłkarzy, sędziów, pokoje dla delegata, kontroli antydopingowej, pomocy medycznej, sala odpraw, siłownia, gabinet odnowy. Na trybunie głównej mają się także znaleźć miejsca VIP, loża prasowa, bary i toalety.
W wielopoziomowych wnętrzach trybun powstaną kawiarnia, pomieszczenia biurowe klubu, sale konferencyjne, magazyny, garaże, kasy i szatnie.
Tereny wokół trybun mają zostać wykorzystane między innymi na parkingi. Planowana jest budowa hali sportowej z widownią na 500 osób, z której mogliby korzystać piłkarze ręczni, siatkarze, koszykarze. Planowane jest także wybudowanie hotelu w miejscu dawnych szatni oraz stworzenie strefy komercyjnej ze sklepem klubowym i lokalami handlowymi. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …