Remont płockiego Kostrogaju

Do końca czerwca ma zakończyć się remont na płockim Kostrogaju. Takie zapewnienia usłyszeli przedsiębiorcy, którzy mają tam swoje biznesy od przedstawicieli miasta i firmy wykonującej remont. Ale usłyszeli też od zastępcy prezydenta Płocka ds. rozwoju i inwestycji, Jacka Terebusa, że ten ostatni etap prac może być najbardziej uciążliwy. Potem będzie już jednak tylko lepiej.
O remoncie Kostrogaju rozmawiano podczas spotkania, które zorganizowała Izba Gospodarcza Regionu Płockiego. Stawiło się na nim kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy na Kostrogaju mają swoje firmy. Byli przedstawiciele głównego wykonawcy remontu – firmy PORR, a ze strony inwestora, czyli miasta, oprócz Jacka Terebusa także dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Tomasz Żulewski.
Zastępca prezydenta Jacek Terebus zapewnił, że miasto dokłada wszelkich starań, aby było jak najmniej uciążliwości i aby skończyły się jak najszybciej. – Mam nadzieję, że państwo widzicie progres prac. Wykonawca zapewnia, że chce je skończyć jak najszybciej. Niestety jeszcze trzy miesiące musicie państwo wytrzymać i proszę o cierpliwość – mówił Jacek Terebus.
Ale zaznaczył też, że ten końcowy etap prac będzie najtrudniejszy. To dlatego, że rozpocznie się asfaltowanie ulic, a wtedy nie będzie mowy o żadnym ruchu pojazdów.
Prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego, Krzysztof Izmajłowicz, który zaznaczył, że sam ma firmę na Kostrogaju, stwierdził, iż wszyscy muszą sobie zdawać sprawę, że Kostrogaj to plac budowy i że jest to inwestycja w ruchu ciągłym.
Obecni na spotkaniu przedsiębiorcy mieli kilka uwag co do prac. Pytali, kiedy w miarę normalnie będzie można wyjechać ze skrzyżowania przy straży pożarnej. Pojawiły się też głosy, że nie byli informowani o przebiegu inwestycji, że nie pojawił się objazd. – Proszę pamiętać, że my nie jeździmy małymi autami, tylko tirami, i to z cennym ładunkiem – mówił jeden z biznesmenów.
Jacek Terebus zaznaczył, że przedsiębiorcy byli informowani o zakresie prac. – Jeszcze raz proszę o cierpliwość. Jeszcze tylko trzy miesiące – mówił. – Trzymamy za słowo – padło z sali.
W swojej prezentacji PORR pokazał zakres inwestycji i jej rozmiar. Robert Raczkowski, dyrektor PORR sprawujący nadzór nad inwestycją mówił o tym co w najbliższym czasie czeka przedsiębiorców. I zaznaczył, że cała inwestycja pod względem technicznym jest dość skomplikowana.
Prace wchodzą w ostatni etap. To oznacza, że rozpocznie się np. asfaltowanie ulic. – Będziemy to robić etapami i postaramy się, aby były to weekendy. Tak, aby było to jak najmniej uciążliwe dla państwa – mówił Robert Raczkowski. Wygląda jednak na to, że w tym ostatnim etapie będzie trudniej niż było do tej pory. A to chociażby dlatego, że np. pod koniec kwietnia ma ruszyć budowa ronda przy Powiatowym Urzędzie Pracy, a to na pewno ograniczy ruch.
Przedstawiciele PORR zapewniali, że chcą wykonać prace jak najlepiej i jak najszybciej i że są do dyspozycji przedsiębiorców.

tekst i fot: (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …