Przy ulicy Kleeberga powstanie kolejny blok

Wkrótce kolejne rodziny otrzymają klucze do mieszkań w nowym bloku przy ul. Kleeberga, w którym będą mieszkania przeznaczone dla młodych ludzi w ramach płockiego programu „Mieszkania na start”.
Pierwszy budynek ma cztery kondygnacje z mieszkaniami o powierzchni od 34 metrów kwadratowych do blisko 64 metrów kwadratowych. Mieszkania będą wykończone pod klucz. Pod budynkiem jest parking podziemny na 28 aut. Reszta miejsc parkingowych będzie przed budynkiem. – Niebawem rozpocznie się realizacja budowy kolejnego budynku wielorodzinnego na tym miniosiedlu. W sumie będą tu 132 mieszkania, a co ważne na ich realizację pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas ubiegłotygodniowego briefingu prasowego, który odbył się na placu budowy.
Inwestycję prowadzi Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Podczas spotkania prezydenta z dziennikarzami prezes MTBS Mirosław Kłobukowski i prezes firmy WIXBUD Sławomir Mikulski, podpisali umowę na realizację budowy drugiego budynku przy ul. Kleeberga. W tym budynku, podobnie jak w pierwszym bloku przy Kleeberga, znajdą się m.in. mieszkania przeznaczone dla ludzi młodych w ramach autorskiego programu płockiego samorządu „Mieszkania na start”.
Obiekt będzie miał cztery kondygnacje. W budynku znajdzie się 65 lokali mieszkalnych o powierzchni od 34,28 mkw. do 69,78 mkw. Będzie też jedno mieszkanie o powierzchni 236 mkw. przeznaczone na rodzinny dom dziecka.
Do wszystkich kondygnacji, w tym także do garażu, będzie zapewniony dostęp dla osób niepełnosprawnych przy pomocy czterech wind osobowych.
W poziomie piwnic będzie garaż wielostanowiskowy oraz komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne, porządkowe oraz pomieszczenie węzła C. O. Przed budynkiem będzie 37 miejsc postojowych. W ramach inwestycji powstaje też droga dojazdowa oraz modernizowana jest ul. Kleeberga prowadząca do miejskiego żłobka. – Prace rozpoczną się jeszcze we wrześniu. Budynek ma być oddany do eksploatacji w maju 2021 roku – informuje prezes MTBS Mirosław Kłobukowski.
Koszt inwestycji to ponad 15 mln 760 tys. zł. Bezzwrotne dofinansowanie pozyskane z BGK wyniesie 45 proc. kwalifikowanych, czyli ponad 5 mln zł.

(jac)
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Kolejne drogi rowerowe w Płocku Na Broniewskiego i Mostowej

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej w ciągu al. Broniewskiego oraz kolejnej – wzdłuż ul. Mostowej. …