Przy ul. Piaska będzie parking

Na Międzytorzu powstanie parking dla ponad 90 samochodów. Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na realizację inwestycji.
W przetargu zostały złożone dwie oferty. Za najkorzystniejszą uznano propozycję Firmy Remontowo-Budowlanej Lipowski z Płocka. Prace mają kosztować 1 597 770 złotych brutto.
Jesienią ub. r. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wyburzenie budynku po starym przedszkolu nr 35 u zbiegu ulic Lachmana i Piaska na Międzytorzu. Teraz przyszedł czas na wybudowanie parkingu. Wiadomo, że pomieści on 92 samochody. Będzie miał dwa wjazdy. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej.
Całą inwestycję podzielono na dwa zakresy. Pierwszy oprócz budowy miejsc postojowych obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ogólnodostępnych placów zabaw.
Drugi zakres obejmuje natomiast wybudowanie dwóch placów zabaw dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat oraz od 8 do 12 lat z poliuretanową nawierzchnią. Realizacja tego zakresu uzależniona jest jednak od środków finansowych, jakie ratusz będzie mógł przeznaczyć na ten cel.
Termin realizacji robót, niezależnie od tego, czy będą obejmowały jeden czy dwa zakresy prac to 30 sierpnia tego roku.
Zapowiedź wybudowania parkingu w miejsce starego przedszkola padła już jesienią 2014 r. To wtedy rozpoczynała się budowa przedszkola nr 5 przy ulicy Lachmana. Do tego nowoczesnego budynku chodzą dzieci z niedziałających przedszkoli nr 35 i 20.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …