Przy ul. Kazimierza Wielkiego powstanie żłobek

Spółka Inwestycje Miejskie wybrała wykonawcę dokumentacji projektowej i kosztorysowej żłobka z budynkiem mieszkalnym oraz budynku mieszkalnego. Obiekty mają powstać w miejscu dawnego przedszkola przy ulicy Kazimierza Wielkiego.
Przygotowaniem dokumentacji wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zajmuje się firma Archenika z Poznania. Koszt dokumentacji to 289 050 złotych brutto, ma być gotowa do końca lutego przyszłego roku. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. W pierwszym ma powstać żłobek z budynkiem mieszkalnym. Mieszkań ma być około 12 w jednej klatce schodowej. Resztę budynku zajmie żłobek dla 93 dzieci w trzech grupach. Oprócz sal dla dzieci (podzielonych na salę zabaw i odrębną część sypialną z węzłami sanitarnymi i pomieszczeniami magazynowymi) będą także pomieszczenia administracyjne, gabinety psychologa, logopedy i fizjoterapeuty, ogólnodostępne pomieszczenia sanitarne, magazynowe i techniczne, a także blok żywieniowy. Przy budynku powstaną dwa place zabaw dostosowane do wieku dzieci. Wszystkie pomieszczenia dla dzieci mają być zlokalizowane na parterze obiektu.
Budynek B – ten ze żłobkiem i częścią mieszkalną ma powstać w pierwszej kolejności od strony ul. Polnej. W czasie realizacji tej części inwestycji powstanie infrastruktura podziemna potrzebna do obsługi budynku A, której realizacja wymagałaby prac rozbiórkowych na terenach zagospodarowanych w pierwszym etapie inwestycji.
W drugiej kolejności będzie budowany budynek A – od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Ma w nim być 30 mieszkań o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych w dwóch klatkach schodowych. To wszystko na czterech kondygnacjach.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rozbudowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W czerwcu 2019 zakończą się prace budowlane W płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają intensywne prace, …

Odnawialne źródła energii na placówkach oświatowych

Tylko do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm na dostarczenie …