Najnowsze informacje

W Płocku przybędzie 13 kilometrów ścieżek rowerowych

W najbliższych miesiącach wzdłuż płockich ulic przybędzie 13 kilometrów ścieżek rowerowych. Najdłuższa połączy Podolszyce z centrum miasta.
Na budowę dróg rowerowych Płock pozyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w latach 2014-20. Chodzi o projekt pod nazwą „Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka”. Całkowity szacowany koszt projektu to 15 milionów złotych. Dofinansowanie wyniosło 11,4 mln złotych.
Zakończyła się już budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Dobrzykowskiej. W tym przypadku chodziło o refinansowanie realizowanej inwestycji.
Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na budowę kolejnych dwóch odcinków ścieżek rowerowych. Będą to: droga rowerowa R-70 w ciągu ulicy Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej do granicy miasta oraz trasa R-32 od ronda 19 pp Odsieczy Lwowa do granic miasta. Obie trasy mają być gotowe do 15 grudnia tego roku. Mają kosztować w sumie ponad 6 mln złotych.
Do 31 lipca trwa przetarg na budowę trzech kolejnych dróg rowerowych: drogi rowerowej R-62 w ciągu al. Broniewskiego oraz ulicy Mostowej od Mostu do katedry; drogi rowerowej R-21 w ciągu ulic Nowy Rynek i Obrońców Westerplatte; drogi rowerowej R-1 w ciągu ulic: Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza na odcinku od Armii Krajowej do ul. Bielskiej. Ta ostatnia będzie przebiegała po północnej stronie wymienionych ulic. Realizacja tych dróg rowerowych ma potrwać do 30 maja przyszłego roku.
To jednak nie wszystko. Ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż remontowanego odcinka ulicy Harcerskiej.
Urząd Miasta wciąż czeka na rozstrzygnięcie konkursu na unijne dofinansowanie mobilnych środków transportu miejskiego. Pozyskane dzięki temu środki posłużą do sfinansowania budowy dróg rowerowych wzdłuż ulic Tysiąclecia, Mickiewicza i Łukasiewicza.
Obecnie cała infrastruktura rowerowa w Płocku – czyli ścieżki i szlaki rowerowe – mają w sumie około 50 kilometrów długości. Warto pamiętać, że jeszcze w 2012 roku było to około 12 kilometrów.

 (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …

Radni rozdzielili prawie pół miliona złotych. Dotacje na zabytki

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o udzieleniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub …