Na osiedlu Dobrzyńska powstanie park?

Centralny Park Rekreacji ma powstać na osiedlu Dobrzyńska. Na razie Urząd Miasta szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektową i kosztorysową tego przedsięwzięcia.
Nie będzie to jednak park w dosłownym znaczeniu. Chodzi o teren, który od wielu lat jest zagospodarowany. To część osiedla pomiędzy starym cmentarzem, Al. Kobylińskiego oraz ulicami Dobrzyńską, Mościckiego i Miodową. Dokumentacja ma powstać w oparciu o wypracowaną wspólnie z mieszkańcami koncepcję.
Według ratuszowych urzędników projekt Centralnego Parku Rekreacji powinien obejmować adaptację lub modernizację istniejących terenów i urządzeń sportowych, terenów i urządzeń rekreacyjnych, urządzonych placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Projektant powinien m.in. uwzględnić boiska, które istnieją przy SP nr 17 i mogą uzupełniać ofertę parku.
Projekt ma również uwzględniać modernizację osiedlowych systemów komunikacji polegającą na uporządkowaniu chodników, tras rowerowych i terenów zieleni.
Przedstawiciele Urzędu Miasta oczekują, że projektant zaproponuje tereny piknikowe, minitrasy zjazdowe wykorzystujące ukształtowanie terenu oraz siłownie „pod chmurką”. W dokumentacji przetargowej czytamy, że nie ma mowy o zaprojektowaniu fontann, skateparku czy miejsca do gry w minigolfa. Niezbędne za to będzie zaprojektowanie ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, zieleni oraz oświetlenia.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …