Najnowsze informacje

Nowoczesne ławki, zieleń, alejki

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się odbiory techniczne w parku na Podolszycach Południe. Już teraz mieszkańcy osiedla mogą korzystać z nowych alejek spacerowych wokół otwartego w ubiegłym roku placu zabaw.
Od lat lasek brzozowy na Podolszycach Południe wzbudzał wiele emocji. Zielony teren w centrum osiedla nie był zagospodarowany, czego nie mogli zrozumieć mieszkańcy, którzy chcieli mieć w pobliżu tereny rekreacyjne. W ubiegłym roku udało się rozpocząć zagospodarowanie lasku. Pierwszym etapem była budowa najnowocześniejszego w Płocku placu zabaw dla dzieci. W realizacji inwestycji pomógł finansowo Orlen.
W tym roku został zrealizowany drugi etap przedsięwzięcia. – Zakończyliśmy budowę alejek spacerowych, zostały ustawione elementy małej architektury: siedziska, ławki, śmietniczki. Najbardziej widowiskowym elementem parku będzie podświetlana fontanna. Niestety ze względu na porę roku spacerowicze będą mogli ją w pełni podziwiać dopiero na wiosnę. Posadziliśmy także krzewy i drzewa – mówi zastępca dyrektora Muniserwisu Andrzej Gryszpanowicz.
W ramach inwestycji został również wykonany chodnik od parku w kierunku al. Jana Pawła II, pomiędzy osiedlami spółdzielni Chemik i Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Muniserwis rozpoczął także przygotowania do stworzenia Parku 27 Dębów przed kościołem św. Wojciecha. W przyszłości oba parki zostaną ze sobą połączone Pasażem Paderewskiego.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Na ulicy Łukasiewicza kolejne zmiany

W miniony czwartek, 5 kwietnia został zamknięty dla ruchu fragment ulicy Łukasiewicza, od skrzyżowania z …

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …