Najnowsze informacje
fot. T. Radwańska-Justyńska

Nowe wiaty przystankowe

Na przebudowanej ul. Dobrzyńskiej stanęły nowe wiaty przystankowe. Od połowy grudnia funkcjonuje również nowy przystanek o nazwie Ogródek Działkowy Budowlani. Został zlokalizowany na wysokości hotelu Czardasz.
Nowy przystanek jest zlokalizowany między przystankami Maszewska a Zglenickiego (w obu kierunkach). Zatrzymują się na nim autobusy linii 5, 11, 16, 17, 18 i 61. Przystanek OD Budowlani jest przystankiem „na żądanie”. Oznacza to, że zgodnie z obowiązującymi przepisami porządkowymi dla gminnego transportu zbiorowego pasażerowie, którzy zamierzają wsiąść do autobusu na przystanku na żądanie, powinni zająć widoczne miejsce na przystanku, natomiast pasażerowie, którzy zamierzają wysiąść z autobusu na przystanku „na żądanie”, powinni odpowiednio wcześniej powiadomić o tym kierowcę poprzez naciśnięcie przycisku STOP znajdującego się na poręczach w autobusie.
Warto dodać, że w Płocku autobusy zatrzymują się na żądanie pasażera także na przystankach: Długa – na ul. Długiej; Jędrzejewo – na ul. Bielskiej między przystankami Lotnisko a Cm. Komunalny; Kasztanowa (na ul. Harcerskiej); Park Technologiczny – na ul. Łukasiewicza między Parową a bramą II Orlenu; Paśniki – na ul. Południowej przy skrzyżowaniu z ul. Wyszogrodzką; Wesoła (na ul. Słonecznej przy przejeździe kolejowym); Zglenickiego, Biała (na ul. Zglenickiego między przystankami Zglenickiego, szpital a Zglenickiego, Maszewo); Zglenickiego, brama III (na ul. Zglenickiego między przystankami Zglenickiego, brama I a Naftoremont).
W 2015 roku na płockich ulicach przybyły 34 nowe wiaty warte ponad 480 tys. złotych. Rok wcześniej miasto wybudowało 30 wiat, w tym wyposażone w system dynamicznej informacji pasażerskiej. Plany Urzędu Miasta zakładają, że w ciągu najbliższych dwóch lat wymienionych i pobudowanych zostanie 50 kolejnych wiat przystankowych w Płocku. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe …

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …