Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe na ponowne przyjęcie dzieci 31 lipca przyszłego roku.
To największa tegoroczna inwestycja w płocką oświatę. Placówka przy ul. Łączniczek zostanie poddana metamorfozie na zewnątrz i wewnątrz. Przejdzie termomodernizację, część ścian zostanie wyburzona, powstanie nowy blok żywieniowy. Zmodernizowany będzie plac zabaw – ułożona zostanie bezpieczna nawierzchnia, staną nowe zabawki oraz „amfiteatr”. Przebudowane zostaną wszystkie pomieszczenia, zaplecze kuchenne, sanitariaty, zaplecze socjalne dla pracowników, sale przedszkolne, część magazynowa.
Budynek ma trzy kondygnacje: piwnicę, parter i piętro. To łącznie blisko 1,2 tys. metrów kwadratowych. Powierzchnia zabudowy to prawie 576 metrów kwadratowych. Architekturą nawiązuje do zabudowy sąsiadującego z nim osiedla.
Już w 2014 roku straż pożarna stwierdziła uchybienia naruszające przepisy przeciwpożarowe. Chodzi między innymi o zamontowanie na klatkach schodowych urządzeń zapobiegających zadymieniu. Dlatego remont obiektu jest niezbędny. Jego celem jest doprowadzenie budynku do stanu technicznego, który pozwoli na jego dalszą sprawną i bezpieczn eksploatację oraz dostosowanie do przepisów obowiązującego prawa.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …