Modernizacja we Wcześniaku

Do końca roku potrwają prace remontowe w Domu Studenckim „Wcześniak”. Jak słyszymy na uczelni, remont ma podnieść warunki bezpieczeństwa, ale także rozszerzyć funkcję hotelarską obiektu.
Prace rozpoczęły się w marcu i mają być zakończone do 19 grudnia br. Całość prac, jak informuje Monika Rutkowska – Ryciak z PW Filii Płock, obejmuje dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów bhp i p. poż.
W czasie kilkumiesięcznych prac wykonano już przyłącza wody do zasilania podziemnego zbiornika ppoż. o pojemności 50 m3 oraz zrobiono instalację hydrantową wraz z zabudową zestawu pompowego. W budynku będzie działała nadciśnieniowa instalacja ochrony klatek schodowych oraz dróg ewakuacyjnych przed zadymieniem. W ramach prac dotyczących instalacji elektrycznej zaplanowana jest przebudowa systemu zasilania urządzeń pożarowych, systemu oświetlenia awaryjnego i kierunkowego. Wykonana będzie instalacja teletechniczna (system sygnalizacji pożaru (SSP), system oddymiania nadciśnieniowego, monitoring i wizualizacja).    – Remont ma na celu podniesienie warunków bezpieczeństwa. W planach są dalsze modernizacje pięter akademika, instalacja urządzeń do sieci bezprzewodowej sieci Wi-Fi, a także rozszerzenie funkcji hotelarskiej obiektu – przedstawia zakres zaplanowanych i realizowanych prac Monika Rutkowska-Ryciak.
W Domu Studenckim „Wcześniak” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, przy ulicy Dobrzyńskiej 5 jest ponad 500 miejsc, z których mogą korzystać studenci uczelni. W budynku dostępne są do wynajęcia umiejscowione na 9 i 10 piętrze pokoje o podwyższonym standardzie. W czasie wakacji, cały akademik przekształcony jest w hotel z dostępnymi 550 miejscami noclegowymi. W akademiku dostępnych jest 106 miejsc hotelowych, w tym 43 o podwyższonym standardzie. Na terenie obiektu dostępny jest niestrzeżony parking.

 rad

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …