Najnowsze informacje

Miasto musi znaleźć środki

Wojewoda wyraził zgodę na budowę wiaduktu na al. Piłsudskiego. To może rozwiązać przynajmniej część problemów komunikacyjnych miasta. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest znalezienie w budżecie potrzebnych środków. Ma to się stać jeszcze w grudniu.
Kilka płockich ulic przecinają tory kolejowe. Szlabany na przejazdach są opuszczane wiele razy w ciągu doby. Kierowcy najbardziej odczuwają to na dwujezdniowej al. Piłsudskiego. Już poprzednie władze planowały wybudowanie tam wiaduktu. Zgodnie z planami tory miały pozostać na dotychczasowym poziomie, a ulica miała zostać obniżona. Plany nie zostały zrealizowane. Prezydent Andrzej Nowakowski jeszcze w kampanii wyborczej w 2010 roku obiecał realizację inwestycji. Gdy został prezydentem, budowę wiaduktu odłożył w czasie. Najpierw miały się zakończyć remonty Grabówki, Otolińskiej i budowa Granicznej pomiędzy Piłsudskiego i Otolińską. Te ulice zostały już oddane do ruchu.
W ostatnich dniach wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę wiaduktu. Decyzja jest już prawomocna. Można więc rozpoczynać przygotowania do inwestycji. Na razie jest jeden problem. W projekcie przyszłorocznego budżetu nie ma w tej chwili przewidzianych na ten cel środków.
– Jest projekt i pozwolenie na budowę, więc w przyszłym roku przystąpimy do realizacji. Ważne jest znalezienie środków na realizację inwestycji. Zrobię wszystko, żeby tak było. Obietnic trzeba dotrzymywać. Przed wyborami obiecywałem Orliki, przedszkola, żłobki. Wiele z tych deklaracji udało się już zrealizować. Obiecywałem też, że będzie wiadukt. Ta obietnica wciąż czeka na realizację, ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch lat ją zakończymy – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Pieniądze na budowę wiaduktu trzeba będzie znaleźć w budżecie miasta. Raczej trudno będzie o środki zewnętrzne. Szacunkowy koszt realizacji przedsięwzięcia to 25–30 mln złotych. Jednak ostateczny koszt poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu i wyborze wykonawcy.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe …

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …