Krawężniki psują nam interes

Właściciele sklepów i firm usługowych przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku skarżą się na sposób wykonania remontu odcinka drogi przy skrzyżowaniu z ul. Spółdzielczą. Twierdzą, że płocki zarząd dróg zapomniał o podjazdach na parkingi przed ich firmami, przez co klienci nie będą mogli tutaj parkować.
– Miasto zaplanowało przebudowę ulicy, ale zapomniało o podjazdach do mojej posesji przy ul. Wyszogrodzkiej 38. Prowadzę kwiaciarnię i przez wysokie krawężniki klienci do mnie po prostu nie dojadą. Składałam podanie o uwzględnienie w planach podjazdu, ale miasto tłumaczy, że to niemożliwe, ponieważ mój parking jest zbyt blisko skrzyżowania. Co ciekawe, po przeciwnej stronie drogi podjazdy są, a odległość jest taka sama. Jak mam teraz handlować? Czy nasza działalność jest dla miasta nieważna? – pyta Katarzyna Żółtowska.
Z podobnym problemem do naszej redakcji zgłosiły się Barbara Rzewnicka i Agnieszka Kulińska, które prowadzą przy Wyszogrodzkiej salon sukien ślubnych. Skarżą się, że poprzez takie działanie miasta będą miały niższe dochody. – Muszę klientowi zapewnić dojazd, bo w przeciwnym razie nikt do mnie nie przyjedzie. Wcześniej zainwestowałam w parking, a teraz nie można tu stawać, bo krawężniki są zbyt wysokie – mówi pani Barbara.
Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Urzędu Miasta Płocka, faktycznie do Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku wpłynęły podania przedsiębiorców o uwzględnienie w planach przebudowy ul. Wyszogrodzkiej podjazdów, ale ich wykonanie jest niemożliwe. Drogowcy tłumaczą, że zamontowali najmniejsze, 11-centymetrowe krawężniki i nic więcej nie dało się zrobić, ponieważ parkingi są zbyt blisko skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej i Spółdzielczej. W lepszej sytuacji są właściciele prywatnych posesji przy Wyszogrodzkiej, ponieważ mimo tego, że ich podjazdy również są bardzo blisko skrzyżowania, to dojazd do ich domów musi być zapewniony. W biurze prasowym podkreślają także, że funkcjonowanie w tym miejscu parkingu jest niezgodne z przepisami ruchu drogowego, ponieważ samochody stałyby na chodniku.
W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem dla klientów będzie parkowanie przy ul. Południowej. Stąd spacerkiem bez problemu można dojść do sklepów przy ul. Wyszogrodzkiej. mś

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …