fot. J. Danieluk

Koniec remontu ulicy Chopina

Zakończył się trwający od czerwca remont ulicy Chopina na odcinku od skrzyżowania z Bielską do Obrońców Płocka 1920 r. W minioną niedzielę, 23 października odnowiony fragment ulicy został oddany do ruchu.
Prace były prowadzone na odcinku o długości około 600 metrów. W pierwszej kolejności Wodociągi Płockie i Fortum wyremontowały swoją infrastrukturę podziemną. Następnie została wykonana nowa nawierzchnia jezdni oraz nowy chodnik po wschodniej stronie ulicy – od strony domków jednorodzinnych, za którymi są tory kolejowe. Wybudowano także nowe oświetlenie w technologii LED.
Wykonawcą prac była firma Strabag. Pierwotnie prace miały się zakończyć we wrześniu, ale konieczne było wykonanie prac dodatkowych. Cała inwestycja kosztowała ponad 1,6 mln złotych.
Remont ulicy Chopina został podzielony na trzy etapy. W tym roku wykonany został pierwszy. Kolejne dwa, według informacji uzyskanych z ratuszowego zespołu współpracy z mediami, powinny się zakończyć do 2018 roku.
– Mamy projekt przebudowy skrzyżowań obsługujących ruch przed Dworcem Płock. Chodzi o skrzyżowania ulicy Chopina z ulicami Mickiewicza i Dworcową. W tym miejscu ma powstać duże rondo w kształcie cygara. Wiąże się to jednak z przybudową sieci podziemnych, i co za tym idzie, dużymi nakładami finansowymi. Te skrzyżowania zostaną przebudowane w przyszłości, wszystko zależy jednak od możliwości finansowych – tłumaczy Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …