Kolejne drogi rowerowe w Płocku Na Broniewskiego i Mostowej

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej w ciągu al. Broniewskiego oraz kolejnej – wzdłuż ul. Mostowej.
Prace wykonuje konsorcjum: Firma Remontowo-Budowlana Lipowski oraz Zakład Budowlano-Montażowy Budomont.
Do połowy października zbudowana zostanie droga rowerowa w al. Broniewskiego – od charakterystycznego zejścia w pobliżu schodów, którym poeta patronuje, po wylot alejki spacerowej w rejonie Ogrodu Zoologicznego. Te dwa fragmenty drogi – ze względu na niedużą szerokość – będą ciągami pieszo-rowerowymi. – Ścieżka otrzyma nową nawierzchnię, podbudowę, krawężniki, a w miejscach niebezpiecznych – barierki. Łączna długość tej drogi przekroczy 770 metrów – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami. – Jednocześnie będą toczyć się prace remontowe na drodze rowerowej wzdłuż ul. Mostowej. To najstarsza ścieżka rowerowa w Płocku. Powstanie ponad 600 metrów nowej nawierzchni, nowa będzie też część krawężników.

Reklama

Koszt całej inwestycji – ponad 1,75 mln zł. Jest ona częścią projektu „Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka”, na które władze miasta pozyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu to ponad 15 mln zł, a unijne wsparcie wyniesie ponad 11,4 mln zł.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …