Kilka ulic wciąż zamkniętych

W ubiegłym tygodniu do ruchu oddano ulicę Kwiatka oraz skrzyżowanie ul. Kolegialnej z ul. 1 Maja. W poniedziałek, 7 września, została otwarta ulica Dobrzyńska na odcinku pomiędzy rondami Grabskich i Bronarskiego. To jednak nie koniec utrudnień komunikacyjnych w Płocku.
Paraliż komunikacyjny naszego miasta rozpoczął się w pierwszych dniach sierpnia. Do remontowanej ulicy Kazimierza Wielkiego dołączały kolejne fragmenty dróg. Najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców były prace prowadzone na ulicach Kwiatka oraz Dobrzyńskiej (pomiędzy rondami Grabskich i Bronarskiego). Na ul. Kwiatka firma Fortum układała ciepłociąg umożliwiający podłączenie znajdujących się w pobliżu kamienic do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ulica do ruchu została oddana 1 września. To nie oznacza jednak zakończenia robót. Ze względów technologicznych nowe oznakowanie poziome będzie wykonywane dopiero pod koniec września. Do tego czasu na ul. Kwiatka obowiązuje ograniczenie prędkości. W związku z pracami remontowymi przystanek Kwiatka został tymczasowo przeniesiony kilkanaście metrów dalej w kierunku ul. Tumskiej (bliżej Muzeum Żydów Mazowieckich). W tym samy czasie firma Skanska rozbudowująca kanalizację w ul. 1 Maja przebudowała skrzyżowanie tej ulicy z ul. Kolegialną. Od 1 września skrzyżowanie jest przejezdne, chociaż w jego sąsiedztwie wciąż występują utrudnienia w ruchu.
Skoro już o ul. 1 Maja mowa, na początku września powinna się zakończyć budowa kanalizacji oraz przebudowa ulicy na odcinkach od Al. Jachowicza do Królewieckiej oraz od Sienkiewicza do Kolegialnej. Następnie od 1 października roboty prowadzone będą na odcinkach od ul. Królewieckiej do Sienkiewicza, a także na pl. Obrońców Warszawy od Kolegialnej do Kościuszki. Mają się zakończyć w połowie grudnia.
Na poniedziałek, 7 września, zaplanowano zakończenie prac na fragmencie pomiędzy rondami Grabskich i Bronarskiego (ul. Gałczyńskiego i Szpitalna). To oznacza, że do szpitala na Winiarach można już dojechać bez korzystania z objazdów. Nie oznacza to jednak zakończenia prac na ul. Dobrzyńskiej. Nadal są one prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Medyczną do ul. Zglenickiego. Na tym fragmencie zaplanowano między innymi budowę dwóch rond. Ostateczne zakończenie prac zaplanowano na listopad tego roku. W październiku powinna zakończyć się budowa ulicy Traktowej oraz ronda na jej skrzyżowaniu z ul. Szpitalną.
Na ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku pomiędzy ul. Dobrzyńską i Nowowiejskiego prace powinny się zakończyć w październiku. W połowie września powinien być gotowy pierwszy odcinek ul. Dobrzykowskiej od trasy ks. Popiełuszki do wjazdu na ogródki działkowe. Następnie do końca października ma zostać wybudowany kolejny fragment tej ulicy do pierwszych zabudowań Radziwia. Remont reszty Dobrzykowskiej zaplanowano na przyszły rok. Od połowy września przez miesiąc będzie remontowana al. Piłsudskiego na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Otolińską. Od września do października prowadzone będą także remonty ulic Słowiczej na osiedlu Wyszogrodzka oraz Andersa i Monte Cassino na Zielonym Jarze. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …