Jest unijne dofinansowanie

We wtorek, 20 grudnia zapadła decyzja o przyznaniu unijnego dofinansowania na budowę drugiego i trzeciego odcinka obwodnicy.
Pierwszy fragment wewnętrznej obwodnicy miasta – pomiędzy ulicami Wyszogrodzką i Otolińską został oddany do użytku blisko dwa lata temu. We wrześniu Urząd Miasta podpisał z firmą Skanska umowę na budowę kolejnego odcinka drogi. Koszt inwestycji to 37,5 mln złotych. Oprócz drogi łączącej ulice Otolińską i Bielską powstaną dwa węzły komunikacyjne: „Bielska” i „Otolińska”.
Na węzeł „Bielska” składać się będą dwa wiadukty – drogowy i kolejowy. Obwodnica „przejdzie” pod ul. Bielską oraz pod torami. Jezdnia ul. Bielskiej zostanie wyniesiona do góry, na wiadukt o długości 800 metrów. Prace mają się zakończyć do 30 listopada przyszłego roku.
– W pierwszych dniach stycznia przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę trzeciego odcinka, od Węzła Bielska do ulicy Długiej. Budowa trzeciego etapu obwodnicy powinna zakończyć się w sierpniu 2018 roku. Ma to związek z tak zwanymi „kamieniami milowymi”. To najważniejsze inwestycje na Mazowszu, które muszą być zrealizowane właśnie do tego czasu. Jeśli tak się nie stanie, w drugiej części perspektywy finansowej na lata 2014–2020 Mazowsze może otrzymać mniejszą pulę pieniędzy, niż zakładano – mówi Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
W ubiegłym tygodniu samorząd województwa podjął decyzję o przyznaniu Płockowi unijnego dofinansowania. – Oba etapy, drugi i trzeci, mają kosztować w sumie 164 mln złotych. Dofinansowanie unijne jest na poziomie 80 procent kosztów kwalifikowanych, czyli może wynieść maksymalnie 129 milionów złotych. Jakie będzie ostatecznie, pokaże wynik przetargu na trzeci etap – dodaje Hubert Woźniak. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rozbudowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W czerwcu 2019 zakończą się prace budowlane W płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają intensywne prace, …

Odnawialne źródła energii na placówkach oświatowych

Tylko do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm na dostarczenie …