Najnowsze informacje

Inwestycja przy Miodowej 8

Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla Miodowa czekają z niecierpliwością. Chodzi o przebudowę popularnego „Dołka”, czyli kompleksu sklepów i pawilonów usługowych pod numerem 8.
W obiekcie oprócz sklepów i punktów usługowych znajduje się Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta oraz siedziba Rady Mieszkańców Osiedla Miodowa. Kompleks przy ul. Miodowej 8 składa się z trzech połączonych ze sobą budynków, w których zostały wydzielone w sumie 24 lokale. Łączna powierzchnia użytkowa to blisko 2 tysiące metrów kwadratowych.
Kilka dni temu Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej – TBS, do którego należy obiekt, ogłosił przetarg na jego modernizację. Oferty na wykonanie prac według projektu pracowni Abrys firmy budowlane mogą składać do 5 lutego. Na realizację prac czasu nie będzie wiele, mają się zakończyć do 15 listopada tego roku. – Zużyty technicznie budynek wybudowany około 1970 roku wymaga gruntownej modernizacji i rekonstrukcji oraz przystosowania do obecnie obowiązujących przepisów technicznych. W złym stanie technicznym są głównie elementy konstrukcyjne obiektu, takie jak: podesty, schody, murki oporowe, ściany zewnętrzne oraz stalowa stolarka okienna i drzwiowa. Obecnie budynek jest użytkowany przez najemców prowadzących w nim działalność handlową, usługową i biurową – czytamy w dokumentacji przetargowej.
Podczas prac remontowych ma zostać dobudowany taras przy lokalu gastronomicznym, pomieszczenie sanitarne, teletechniczne, pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Będzie też winda oraz monitoring. Wymienione zostaną okna i drzwi, docieplone będą także ściany zewnętrzne. Przebudowane zostaną główne schody od strony ulicy Miodowej, planowana jest też przebudowa obiektu. Przewidziano także przesadzenia drzew i krzewów oraz nasadzenia nowych roślin w miejsce tych, które zostaną wycięte.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe …

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …