Inwestycja na Jasnej

W październiku Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego będzie miało gotowy projekt i pozwolenie na budowę budynku z lokalami mieszkalnymi i usługowymi przy ulicy Jasnej. Obiekt stanie w miejscu dawnej przychodni lekarskiej.
– Zgodnie z deklaracjami budynek po przychodni został już rozebrany, a teren został przygotowany pod inwestycję. Dysponujemy także koncepcją. Aktualnie jest przygotowywany projekt obiektu, czym zajmuje się Mazowieckie Biuro Projektów Mapro. W październiku będziemy dysponowali projektem i pozwoleniem na budowę. Oznacza to, że jeszcze w tym roku będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji – mówi prezes MTBS Mirosław Kłobukowski.
W budynku będzie 17 mieszkań jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 28 do 48 m kw. Jedno z mieszkań będzie przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej. W garażu podziemnym pod budynkiem będą 34 miejsca postojowe. Na parterze obiektu znajdą się lokale usługowe o powierzchni około 630 m kw. Zostaną przeznaczone przede wszystkim na gabinety lekarskie.
– Będzie to nowoczesny obiekt, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakończenie inwestycji planujemy na 2012 rok – dodaje Mirosław Kłobukowski. Nowy budynek MTBS przy ulicy Jasnej zostanie wybudowany przy udziale przyszłych najemców lub w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
– Rozważamy jeszcze jedną możliwość. Być może w porozumieniu pomiędzy MTBS i Płockim Zakładem Opieki Zdrowotnej zostanie utworzona spółka prowadząca przychodnię podstawowej opieki medycznej. Nasza spółka dysponuje lokalami użytkowymi oraz terenami inwestycyjnymi nie tylko przy Jasnej, ale także na Podolszycach Północ i Południe, gdzie mogą powstać kolejne przychodnie – zdradza Mirosław Kłobukowski.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …