Najnowsze informacje

Dla przyszłych piłkarzy ręcznych

Pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, widownia dla 300 kibiców, elektroniczna tablica wyników, szatnie z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia magazynowe, sale fitness. Tak w skrócie można opisać nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 16 w Płocku.
Budowa hali rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Inwestycja została oddana do użytku na trzy tygodnie przed planowanym pierwotnie terminem. Obiekt ma ponad 1,6 tys. m kw. powierzchni, został wybudowany także łącznik o powierzchni 324 m kw. – łącznie szkoła wzbogaciła się o ponad 2 tysiące metrów nowej powierzchni użytkowej. – To szkoła z długą tradycją i cieszymy się z tej inwestycji – mówiła dyrektor placówki Anna Rosińska.
Wykonawcą prac, na zlecenie ratuszowego Wydziału Inwestycji i Remontów, było Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Wix Bud ze Słupna. Inwestycja kosztowała 5 887 084,87 złotych brutto. – Na jej realizację udało się pozyskać 880 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Główny element hali to pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej. Można na nim rozgrywać także mecze siatkówki i koszykówki. Nawierzchnia boiska pokryta jest parkietem i spoczywa na specjalnych legarach, które zmniejszają obciążenie stawów młodych zawodników. W razie potrzeby płytę boiska można podzielić kurtynami na mniejsze części. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednocześnie z hali może korzystać kilka grup. Zawodom może się przyglądać jednocześnie 300 kibiców. Wyniki rozgrywek są wyświetlane na elektronicznej tablicy. Przy hali i w łączniku znalazło się miejsce na sale fitness, szatnie z zapleczem sanitarnym, magazyny na sprzęt sportowy, a na powstałym patio stanęły dwa stoły do tenisa. – Mamy już sprzęt sportowy potrzebny do korzystania z hali, czekamy jeszcze na wyposażenie łącznika – dodała Anna Rosińska.
W nowym obiekcie będą trenować uczniowie „Szesnastki”. Aktualnie szkoła posiada 3 klasy sportowe o profilu piłki ręcznej dla chłopców oraz 3 klasy dla dziewcząt. Szkoła zamierza kontynuować współpracę z profesjonalnymi klubami: Wisłą Płock, Jutrzenką Płock (ma wielu wychowanków w tych klubach) oraz SMS Płock. Szkoła planuje nawiązać współpracę ze znajdującymi się w pobliżu szkołami podstawowymi nr 1, 3 i 6 oraz gimnazjami nr 5 i 6. Szkoła Podstawowa nr 16 ma zamiar organizować turnieje towarzyskie, obozy sportowe zarówno dla swoich dzieci, jak i drużyn przyjezdnych. Placówka posiada bowiem dobre zaplecze – własną kuchnię i stołówkę.     (jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Na ulicy Łukasiewicza kolejne zmiany

W miniony czwartek, 5 kwietnia został zamknięty dla ruchu fragment ulicy Łukasiewicza, od skrzyżowania z …

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …