Chodniki przy ulicy Południowej wyremontowane

Przy ulicy Południowej powstały nowe chodniki. Inwestycja to kolejny projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka.
O potrzebie remontu chodników wzdłuż ulicy Południowej płocczanie zdecydowali w 5. edycji budżetu obywatelskiego. Projekt przygotowany przez firmę PLAN D-M Projektowanie i Nadzór Bartosz Figas z Włocławka kosztował 13 345,50 złotych brutto.
Zakres robót, których wykonawcą był płocki Zakład Usług Miejskich „Muniserwis”, obejmował przebudowę: chodnika wraz z obrzeżami po stronie zachodniej ulicy na odcinku od łącznika z ul. Sadową do ul. Słonecznej, wszystkich istniejących zjazdów na odcinku przebudowywanego chodnika, zatoki autobusowej przy skrzyżowaniu z ulicą Słoneczną, chodnika po stronie wschodniej ulicy na odcinku od ul. Słonecznej do peronu autobusowego oraz przebudowę chodnika na całej długości peronu autobusowego, wymianę zużytych krawężników drogowych na odcinku przebudowywanego chodnika.
Chodnik został przebudowany na odcinku 401,70 metrów. Powierzchnia przebudowanych chodników to 939,35 metrów kwadratowych. Pozostałe dane dotyczące inwestycji: zjazdy indywidualne – 21 szt. o łącznej powierzchni – 482,45 metrów kwadratowych, zjazdy publiczne – 2 szt. o łącznej powierzchni – 35,50 metrów kwadratowych, zatoka autobusowa – 98,50 metrów kwadratowych, tereny zielone – 1204 metrów kwadratowych.
Całkowity koszt inwestycji razem z pracami projektowymi to 346 242,18 złotych brutto.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …