Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach

Wiosną tego roku rozpoczęła się budowa Centrum Sportów Ekstremalnych wyposażonego w pumptrack. Inwestycja warta około 500 tysięcy złotych jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego Płocka na Podolszycach Północ.
Prace miały się zakończyć przed wakacjami. Tak się jednak nie stało, stanęły w miejscu. – Wszczęte zostały procedury związane z przedłużeniem terminu realizacji inwestycji do 31 sierpnia. Opóźnienia w prowadzeniu robót wynikają ze zmiany sposobu odprowadzenia wód opadowych oraz zmiennych warunków gruntowych, które powodują konieczność wykonania przyłącza deszczowego oraz podniesienia o 10 cm całego toru pumptruck o długości 158 m – tłumaczyli w sierpniu przedstawiciele Urzędu Miasta.
Wyznaczono kolejny termin zakończenia robót, ale kilka dni temu wykonawca wystąpił o aneksowanie umowy. Według przedstawicieli Urzędu Miasta argumentuje to niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.
Wykonawcą inwestycji jest firma Zinpro z Jeleniej Góry, a kwota umowy, na podstawie której inwestycja jest realizowana, wynosi 516.836,05 zł brutto.
Z pewnością na realizację centrum sportów ekstremalnych z niecierpliwością czekają miłośnicy ekstremalnej jazdy na rolkach, deskorolkach i bmx-ach. Warto dodać, że jest to projekt zgłoszony przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.
Inwestycja obejmuje budowę rowerowego placu zabaw – pumptracku, betonowego toru płaskiego do jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach, hulajnogach, placu do wypoczynku oraz nasadzenia zieleni.
Rowerowy plac zabaw, pumptrack, będzie miał powierzchnię 921,64 m kw. Asfaltowy tor będzie składać się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami stworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu zaprojektowano odnogi i alternatywne linie przejazdu.
Tor płaski do jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach, hulajnogach będzie miał nawierzchnię betonową i poręcze treningowe. Będzie dwukierunkowy do jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach, hulajnogach o szerokości 3 m i długości 259 m w osi środkowej toru. Łączna powierzchnia toru będzie wynosić 775,94 m kw.
Plac do wypoczynku będzie miał powierzchnię 40,76 m kw. Zlokalizowano go pomiędzy torem płaskim betonowym do jazdy na rolkach, a pumptrackiem. Będzie wyposażony w ławki, kosz na śmieci; stojak na rowery, tablicę informacyjną. Zieleń ma zostać posadzona do końca października.
Plan zagospodarowania terenu obok pumtracku przewiduje kolejne miejsca do aktywności fizycznej: boiska do piłki ręcznej, siatkówki plażowej, kort tenisowy, zjeżdżalnie, tereny rekreacyjne oraz nowe, oświetlone ciągi komunikacyjne dla pieszych, a także flow park i street workout.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …

W czerwcu al. Roguckiego będzie dostępna dla spacerowiczów

Wzdłuż przebudowywanej alei Roguckiego trwają między innymi prace brukarskie. Urząd Miasta uzyskał też zgodę na …