Najnowsze informacje

Na boiska czekali 50 lat

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku z początkiem września cieszyli się nie tylko z rozpoczęcia roku szkolnego, ale również z tego, że przy szkole powstał wreszcie piękny obiekt sportowy: dwa boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, ścianka do tenisa ziemnego, trzy stoły do tenisa stołowego oraz dwie bieżnie i skocznia. Nareszcie lekcje wychowania fizycznego będą wielką przyjemnością.
Przez 50 lat istnienia szkoły przy ul. Brzozowej dzieci mogły korzystać tylko z niewielkiej sali gimnastycznej i starzejącego się z biegiem lat asfaltowego boiska. Teraz, kosztem niemal 3 mln zł, z czego 1,7 mln zł kosztowały urządzenia sportowe, wybudowano nowoczesny obiekt, którego nie powstydziłaby się żadna szkoła w kraju.
– Szkoła Podstawowa nr 12 to szkoła otwarta na potrzeby i zainteresowania naszych dzieci, bezpieczna i nowoczesna. Mamy bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne, stołówkę, świetlicę, bibliotekę, a od kilku dni możemy się dodatkowo cieszyć wspaniałym obiektem sportowym, złożonym z boisk wielofunkcyjnych i terenu rekreacyjnego. Kompleks da wiele możliwości do uprawiania gier zespołowych, co podniesie sprawność fizyczną dzieci i zachęci do większej aktywności. Nasze marzenia wreszcie się spełniły. Mamy nowoczesny kompleks i świetne warunki do rozwijania pasji sportowych uczniów. Obiecujemy wykorzystać je w pełni – zapowiedziała dyrektor SP 12 Agata Bogiel.
W uzupełnieniu dodała, że inwestycja to nie tylko obiekt sportowy, lecz także instalacja odwodnienia, kanalizacja, oświetlenie, monitoring oraz nowe ogrodzenie i miejsca parkingowe dla nauczycieli i rodziców.
Z oddania boisk cieszył się także prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który osobiście sprawdził ich jakość, popisując się umiejętnościami gry w piłkę nożną. – Potwierdzam, marzenia się spełniają. Warto marzyć, a wiem, że dzieciakom z tej szkoły najbardziej potrzebne były boiska. Poprzednie pochodziły z lat 60., kiedy szkoła powstawała. Od chwili gdy zostałem prezydentem, pani dyrektor stale powtarzała: „Mamy projekt, mamy pomysły, chcielibyśmy tu mieć boiska”. Trochę czekaliśmy na urzeczywistnienie tego marzenia. W końcu pieniądze trafiły do budżetu miasta, po czym okazało się, że koniecznie trzeba zrobić także odwodnienie. Dziś padał deszcz, ale chyba po raz pierwszy pani dyrektor bała się tylko o to, czy zmokniemy, a nie o to, czy w piwnicach i szatniach znowu będzie woda – tłumaczył.
Prezydent zapewniał, że osoby zaangażowane w realizację inwestycji zrobiły wszystko, by dzieci z osiedla Wyszogrodzka przez kolejnych 50 lat mogły się cieszyć ze znakomitych warunków do uprawiania sportu. – Pamiętajcie, że warto marzyć i zrobić wszystko, by te marzenia się urzeczywistniły. Dzisiaj marzenie „12”, rodziców, dzieci, nauczycieli, właśnie się spełniło. Mam nadzieję, że na tych boiskach będzie dużo pozytywnych emocji.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Na ulicy Łukasiewicza kolejne zmiany

W miniony czwartek, 5 kwietnia został zamknięty dla ruchu fragment ulicy Łukasiewicza, od skrzyżowania z …

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …