BMX-y i deskorolki

Po nowoczesnym placu zabaw otwartym na Podolszycach w 2010 roku, Skatepark jest kolejną wspólną inicjatywą PKN ORLEN i Urzędu Miasta Płock, której adresatami są młodzi zwolennicy aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. W ostatni piątek dokonano jego oficjalnego otwarcia.
Takiego obiektu jeszcze w Płocku nie było. Miłośnicy deskorolek, rolek i BMX-ów dostają do dyspozycji profesjonalnie przygotowane miejsce, w którym mogą realizować swoje pasje. Rampy, murki, poręcze, podjazdy i zjeżdżalnie – wszystko, o czym dotąd można było wyłącznie pomarzyć, jest dostępne w jednym miejscu. Nowoczesny i funkcjonalny oraz bezpieczny Skatepark powstał tuż przy ORLEN Arenie.
W nowym parku znajdą coś dla siebie nie tylko doświadczeni skaterzy oraz rolkarze, lecz także początkujący miłośnicy ewolucji na kółkach. Na kilku poziomach Skateparku zaaranżowane zostały różnorodne przeszkody i urządzenia. Na poziomie Zero powstały Bank z Murkiem, Quoter-Pipe, Bowl oraz Przeszkoda ORLEN. Na kolejnym poziomie znajdują się schody, murki, platformy oraz poręcz przy zjeździe. Z kolei poziom „Dwa” to schody, murki w dół oraz poręcz. Dodatkowo na terenie Skateparku znajdą się ławki oraz specjalne stojaki na rowery.
Obszar, na którym mieści się Skatepark, jest oświetlony i zajmuje powierzchnię ok. 1800 metrów kwadratowych. Ze względu na ukształtowanie terenu i już istniejące w okolicy obiekty, Skatepark zajmuje powierzchnię przypominającą kształtem trapez, którego podstawy mają ok. 44 i 33 metrów, a wysokość wynosi ok. 50 metrów. Sam obiekt został wykończony materiałami odpornymi zarówno na zniszczenie, jak i na zmienne warunki atmosferyczne. – Skatepark jest przykładem dobrej współpracy miasta z PKN Orlen – powiedział podczas otwarcia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Na taki plac młodzi mieszkańcy naszego miasta długo czekali. Mam nadzieję, że Miasto i Orlen zrealizują jeszcze wiele tego typu wspólnych projektów.
Wart podkreślenia jest fakt, że całość projektu na etapie planowania była konsultowana z płockimi miłośnikami deskorolek, rolek i BMX-ów. Uwagi uzyskane w czasie konsultacji pozwoliły przygotować park z uwzględnieniem oczekiwań jego przyszłych użytkowników.    (t)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Rozbudowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W czerwcu 2019 zakończą się prace budowlane W płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają intensywne prace, …

Odnawialne źródła energii na placówkach oświatowych

Tylko do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm na dostarczenie …