Będzie rządowe dofinansowanie?

Projekt poprawy bezpieczeństwa w Nowym Duninowie znalazł się wśród siedmiu mazowieckich wniosków rekomendowanych do rządowego dofinansowania. Ostatecznej kwalifikacji dokona minister spraw wewnętrznych.
Wśród projektów wybranych przez zespół koordynacyjny przy wojewodzie jest „Czerwone światło dla przemocy w gminie Duninów” Urzędu Gminy Nowy Duninów (obszar: przemoc w rodzinie). W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano m.in. szkolenia i warsztaty dla mieszkańców nt. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Jak nas poinformowała Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego, w tegorocznej edycji programu złożono 77 wniosków z terenu Mazowsza. W skład zespołu oceniającego wchodzą m.in. przedstawiciele: policji, kuratora oświaty i konserwatora zabytków. Siedem najlepszych inicjatyw, tj. projekty z: Nowego Dworu Mazowieckiego, Wyszkowa, Nowego Duninowa, Stoczka, Starego Lubotynia, Zwolenia i Niegowa zarekomendowano do dofinansowania ministrowi spraw wewnętrznych, który dokonuje oceny wniosków z całej Polski.
W ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” samorządy oraz organizacje pozarządowe co roku mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w siedmiu obszarach (bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania; przemoc w rodzinie; bezpieczeństwo w szkole; bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej; bezpieczeństwo w ruchu drogowym; bezpieczeństwo w działalności gospodarczej; ochrona dziedzictwa narodowego). Kwota dotacji może wynieść do 100 tys. zł, zaś wkład własny wnioskodawcy powinien stanowić do 30 proc. wartości projektu. W latach 2007–2014 w ramach programu dofinansowano z budżetu wojewody mazowieckiego 39 projektów na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.mazowieckie.pl pod banerem „Razem Bezpieczniej”. (t)

Zobacz kolejny artykuł

Rozbudowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W czerwcu 2019 zakończą się prace budowlane W płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają intensywne prace, …

Odnawialne źródła energii na placówkach oświatowych

Tylko do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm na dostarczenie …