Będą budowy przy ulicach Kazimierza Wielkiego i Kościuszki

Do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm budowlanych na realizację dwóch przedsięwzięć. Chodzi o budowę budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego 52 – w miejscu gdzie kiedyś znajdowało się przedszkole nr 8 oraz przebudowy kamienicy przy ulicy Kościuszki 3b.
– Na działce przy ul. Kazimierza Wielkiego planowana jest budowa żłobka wraz z częścią mieszkalną – wyjaśnia Damian Kaźmierczyk, prezes Inwestycji Miejskich.
Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie żłobka to 30 kwietnia 2020 roku. Natomiast pozwolenie na użytkowanie części mieszkalnej powinno być wydane do 30 sierpnia 2020 roku.
Budynek usytuowany będzie od strony ul. Polnej i będzie składał się z dwóch części. W jednej z nich, na dwóch kondygnacjach, zlokalizowany będzie trzyoddziałowy żłobek dla 93 dzieci. Przy budynku powstanie plac zabaw. Dla dzieci najmłodszych, które nie ukończyły pierwszego roku życia, przy sali zabaw będzie zadaszony taras z bezpieczną nawierzchnią.
W części mieszkalnej znajdzie się 12 lokali o powierzchni od 28 do 69 metrów kwadratowych. Na realizację tej inwestycji spółka otrzyma ponad 800 tys. zł dofinansowania z BGK. Wszystkie lokale będą wykończone pod klucz – panelowe podłogi, glazura i terakota w częściach „mokrych”, biały montaż – wanny lub natryski, umywalki, miski ustępowe. Mieszkania będą wyposażone również we wszystkie drzwi wewnętrzne, parapety, osprzęt elektryczny. Budynek zostanie wyposażony w niezbędne instalacje wewnętrzne. Każdy z lokali będzie posiadał indywidualne opomiarowanie doprowadzonych mediów. W ramach zagospodarowania terenu na potrzeby mieszkańców bloku i osiedla urządzone zostaną tereny zielone z elementami małej architektury oraz parking dla samochodów osobowych.
Drugą inwestycją, którą będą realizować Inwestycje Miejskie, będzie rewitalizacja kamienicy przy ul. Kościuszki 3b. Termin zakończenia robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie to 29 listopada 2019 roku.
Obiekt zostanie przebudowany i rozbudowany. Na parterze powstanie Mediateka – Dział Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej. Na pierwszym piętrze oraz poddaszu mieścić się będzie 12 mieszkań. Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale przyszłego roku. BGK realizację przedsięwzięcia dofinansuje kwotą ponad 1,4 mln zł. Obecnie budynek wyłączony jest z eksploatacji. Wcześniej kamienica użytkowana była jako budynek mieszkalny. Budynek nie jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatorską. Przebudowa i rozbudowa obiektu podlega uzgodnieniom z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Budynek zlokalizowany jest bowiem na obszarze zespołu urbanistyczno-architektonicznego i warstw kulturowych miasta Płocka, wpisanego do rejestru zabytków pod nr 51/182/59W – data wpisania 16 listopada 1959 r.

(jac)
fot. materiały UMP

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …