Najnowsze informacje

Autobusy wrócą 30 listopada

Na przebudowywanym odcinku ulicy Harcerskiej w miniony piątek trwały ostatnie prace. Już teraz mogą nią jeździć samochody osobowe, a od najbliższego czwartku, 30 listopada wrócą autobusy Komunikacji Miejskiej.
Według prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego wyremontowana ulica wpisuje się w kręgosłup komunikacyjny miasta. – Została w części sfinansowana ze środków zewnętrznych. Całość kosztów to 8 milionów 776 tysięcy złotych. 3 miliony złotych z tej kwoty pochodziły z dotacji z budżetu państwa w ramach programu rozwoju dróg lokalnych – mówi Andrzej Nowakowski.
Prace były prowadzone na odcinku półtora kilometra. Wybudowane zostało nowe ledowe oświetlenie – w sumie 71 słupów, ścieżka rowerowa, chodnik, nowa nawierzchnia jezdni. Przebudowanych zostało także 6 skrzyżowań, powstały nowe zatoki autobusowe oraz 45 miejsc parkingowych. – Została wybudowana także kanalizacja. Woda opadowa nie będzie spływała na posesje czy pobocze, ale do kanalizacji – mówi Andrzej Nowakowski.
Zastępca prezydenta Jacek Terebus podkreśla, że nie była to łatwa inwestycja. – Tam, gdzie buduje się w skarpie, można się spodziewać kłopotów. Jednym z takich elementów była skarpa. Wspólnie z wykonawcą podjęliśmy decyzję o jej dodatkowym umocnieniu, wykonane zostały drenaże, które są wpięte do kanalizacji deszczowej – mówi Jacek Terebus. Wyremontowana ulica jest już przejezdna dla aut osobowych. Autobusy zaczną jeździć 30 listopada.
Wykonawcami inwestycji były firmy PRD-B i Hydropol z Gostynina. – Na 34 lata mojej pracy w drogownictwie to była jedna z trudniejszych inwestycji ze względu na pogodę. W tym roku około 67 procent inwestycji nie zostało zrealizowanych w terminie przez warunki pogodowe. We wrześniu były tylko cztery dni bez deszczu, a w październiku siedem. Przy robotach, które wykonywaliśmy, nawodnienie powodowało, że trzy – cztery dni nie mogliśmy wchodzić na plac budowy. Była to bardzo trudna inwestycja, ale cieszymy się, że mogliśmy ją realizować – mówi Piotr Andrzejewski, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowalnych z Gostynina.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe …

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …