24 mln złotych dla Radziwia

Tegoroczne inwestycje na Radziwiu, podłączenie gazociągu oraz nawierzchnia na remontowanej ul. Zielonej, to niektóre tematy poruszane na spotkaniu mieszkańców tej części miasta z prezydentem Andrzejem Nowakowskim.
Mieszkańcow Radziwia na spotkanie z prezydentem w Szkole Podstawowej nr 5 zaprosiła Rada Mieszkańców Osiedla. Prezydent Andrzej Nowakowski w krótkiej prezentacji przedstawił budżet miasta na 2018 rok oraz przypomniał niektóre przedsięwzięcia zrealizowane na Radziwiu. – W tym roku w miejskiej kasie mamy ponad jeden miliard złotych. Zawsze największą jego część, czyli około 30 procent, przeznaczaliśmy na oświatę i wychowanie, czyli według mnie najważniejszą inwestycję – w przyszłość dzieci i młodzieży. W tym roku równie duży odsetek stanowią przedsięwzięcia w rozbudowę infrastruktury komunalnej. Znajdują się wśród nich zadania z wielomilionowym budżetem, jak np. budowa obwodnicy czy rewitalizacja nabrzeża wiślanego, ale jest też wiele mniejszych przedsięwzięć, które będą realizowane na płockich osiedlach.

Inwestycje za 24 mln złotych
Prezydent podkreślił, że w Radziwu w czasie jego prezydentury na inwestycje została wydana kwota ponad 24 mln zł.

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …