Najnowsze informacje

W zdrowym ciele, zdrowy duch – dieta oraz treningi

Zdrowie, niestety nie jest domeną ludzi w dzisiejszych czasach. Najczęściej, łapią oni wszelkie przeziębienia, wirusy oraz mają choroby przewlekłe. Bardzo rzadko, zdarza się ktoś, kto ma nienaganne zdrowie oraz nie choruje w czasie zimy. Co więcej, niekiedy zdarza się niektórym, chorować nawet w lecie. Jaki jest więc przepis na doskonałe zdrowie? Oczywiście podnoszenie odporności.

Doskonale sprawdza się propolis, pyłek pszczeli, sok z aloesu, kwas L-askorbinowy oraz witaminy. Wiadomo, że witaminy najłatwiej przyjmuje się w tabletkach. Tymczasem najlepsze, to te naturalne, które dostarczane są z pożywieniem. Dodatkowo, bardzo ważna jest odpowiednia ilość aktywności fizycznej. Co już niestety, nie zawsze jest łatwe, gdyż w zimowe, ciemne i mroźne wieczory, zwykle wygrywa lenistwo, film, ciepłe kakao oraz kocyk.

Reklama

Nie tylko korzyści zdrowotne

Sport i zdrowe odżywianie, to nie tylko brak chorób, ale także doskonały wygląd i dobre samopoczucie. Do prawidłowej diety, warto dodać ćwiczenia na siłowni oraz bieganie. Wśród kobiet panuje bardzo błędne przekonanie, że siłownia zrobi z nich koksów. Na szczęście jest to teoretycznie niemożliwe. W praktyce, trzeba by wyciskać na siłowni potężne ciężary, a bardzo często również wstrzykiwać substancje, które doprowadzają do rozrostu klatki piersiowej. Bardzo często, uważa się również, że umięśnione ciało pozbawione jest kobiecości. Nic bardziej mylnego. Podczas ćwiczeń, wyrabiają się pośladki, zaś biust staje się jędrny i uniesiony, a brzuch płaski. Ćwiczenia wyszczuplają, wysmuklają oraz ujędrniają całe ciało. U mężczyzn sytuacja pod względem korzyści wygląda podobnie, tyle że przyrost tkanki mięśniowej jest szybszy i bardziej efektywny.

Reklama

Pamiętaj o odżywkach białkowych

Jednak żeby mięsnie rosły, potrzebują budulca. Nie jest tu jednak mowa o sterydach, ale o naturalnych substancjach jak białko. Odżywki białkowe, to doskonały sposób na uzupełnienie w organizmie niedoborów białka. Chcąc zaspokoić takie dzienne zapotrzebowanie na ten składnik, trzeba by, spożywać potężne ilości mięsa oraz innych produktów, które zawierają białko. Dzięki odzywce białkowej jest to o wiele łatwiejsze. Trzeba brać pod uwagę to, że osoby ćwiczące na siłowni, potrzebują o wiele więcej witamin i minerałów, niż standardowy człowiek. Dlatego dodatkowa dawka białka jest konieczna. A co z tymi, którzy są wege, a mimo wszystko chcą spożywać białko? Wtedy zostają do dyspozycji wegańskie odżywki białkowe. Są one również dostępne na rynku, ale trzeba liczyć się z tym, że mają znacznie wyższą cenę, niż te standardowe.

Zobacz kolejny artykuł

Kosiarka elektryczna czy spalinowa – którą wybrać?

Koszenie trawnika wcale nie musi być trudną i żmudną czynnością, o ile pod ręką będziemy …

Węgliki spiekane – co warto wiedzieć?

Węgliki spiekane – co to jest? Węgliki spiekane są materiałami narzędziowymi, które możesz wytwarzać techniką …