Szambo plastikowe, czy betonowe – które będzie lepsze?

Współcześnie nabycie szamba może sprawiać wiele problemów, a wszystko to przez bogatą ofertę, którą znaleźć można wśród wielu producentów. Chcąc zaopatrzyć swój dom w pojemny zbiornik, który będzie jednocześnie wysoce trwały, warto jest dobrze zastanowić się nad materiałem, który został wykorzystany do jego produkcji.

Opcji związanych z nabyciem zbiorników do szamba jest wiele, jednak dwie z nich od lat cieszą się największym uznaniem wśród wielu grup klientów, a są to: zbiorniki plastikowe oraz zbiorniki betonowe.

Lekkie szambo plastikowe

Mówiąc o zbiornikach wykonanych z plastiku, nie sposób nie wspomnieć o ich bardzo wysokim poziomie szczelności. W praktyce oznacza to, że ścieki z takiego zbiornika z całą pewnością nie przedostaną się do gruntu oraz do wód gruntowych. W przypadku, gdy został on wyprodukowany z najwyższej jakości tworzywa, jego nabywca otrzymuje pewność, że nie będzie on potrzebować żadnych innych dodatkowych uszczelnień podczas wykonywania prac montażowych. Istotną kwestią jest także lekkość szamb plastikowych, która wynika z wysokiej gęstości polietylenu oraz żywic poliestrowych, dzięki czemu zarówno transport, jak i sam montaż zbiornika plastikowego nie powinien sprawiać żadnego problemu.

Reklama

Wytrzymałe szambo betonowe

Jednak mimo tych właśnie zalet, wiele osób decyduje się na zakup szamb wykonanych z betonu, które charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością, niż ma to miejsce w przypadku plastiku. Doskonale odnajdą się one w sytuacji, w której mamy zamiar umieścić bezpośrednio nad szambem garaż lub też miejsce parkingowe dla samochodu. Szambo betonowe jest także o wiele lepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy na naszej działce znajduje się wyższy poziom wód gruntowych – ze względu na swój duży ciężar, zbiornik ten o wiele pewniej osadzi się w gruncie.

Wybór szamba nie jest kwestią łatwą, szczególnie wśród osób, które decydują się na tego typu zakup po raz pierwszy w swoim życiu. Jest to inwestycja na bardzo długi czas, która powinna być właściwie przemyślana, tak, by mogła spełniać wszystkie swoje funkcje. To właśnie między innymi dlatego warto jest początkowo nabyć niezbędną wiedzę, tak, by nie musieć martwić się, że wydamy pieniądze na niewłaściwy zbiornik, który będzie wymagał wymiany w krótkim czasie od jego montażu.

Fot. fotolia.com, 104451477 | Autor: Hellen Sergeyeva

Zobacz kolejny artykuł

Kosiarka elektryczna czy spalinowa – którą wybrać?

Koszenie trawnika wcale nie musi być trudną i żmudną czynnością, o ile pod ręką będziemy …

Węgliki spiekane – co warto wiedzieć?

Węgliki spiekane – co to jest? Węgliki spiekane są materiałami narzędziowymi, które możesz wytwarzać techniką …