Najnowsze informacje

Przewozy kurierskie do automatów paczkowych

Kupując dowolne towary przez internet, klient chciałby, aby zostały one dostarczone w jak najkrótszym czasie i przy minimalnej cenie przesyłki.

Wygodne dla wielu kupujących jest odbieranie przesyłek kurierskich w wybranych punktach, np. w drodze z pracy. Dlatego klienci biznesowi chętnie korzystają z takiej opcji i organizują przewozy kurierskie do automatów paczkowych. Na czym to polega, przedstawiamy na przykładzie DHL Parcel.

Zautomatyzowany odbiór przesyłek na fali popularności

Nie zawsze chcemy czekać na doręczenie przesyłki przez kuriera. W takich sytuacjach możemy wybrać odbiór w  automacie paczkowym, jeśli oczywiście posiadamy takowy w pobliżu.

Paczka w DHL Parcelstation

W DHL Parcel doręczenie może odbyć się przez kuriera. Inne opcje wymagają osobistego odbioru przesyłki w Punktach Obsługi Klienta DHL Parcel, punktach partnerskich DHL Parcelshop, czy też w automatach paczkowych DHL Parcelstation. W tym ostatnim paczka może czekać na odbiór nawet 7 dni kalendarzowych, które liczone są od daty doręczenia do automatu.

Konsument dokonuje wyboru automatu paczkowego albo już w sklepie internetowym, przy okazji składania zamówienia, albo korzystając z usługi przekierowania paczki. Automaty DHL Parcelstation zwykle znajdują się w zamkniętych i dozorowanych pomieszczeniach, przez co zapewniają najwyższe bezpieczeństwo przesyłek oraz odbierających.

Jak klient firmowy może zaoferować przesyłkę do paczkomatu?

Automaty paczkowe DHL Parcelstation dostępne są dla wszystkich klientów biznesowych. Nie trzeba przy tym podpisywać  nowej umowy, czy też dodatkowych dokumentów. Wystarczy posiadać standardową umowę z DHL Parcel na przewozy kurierskie. Potem na stronie naszego sklepu internetowego należy zaimplementować mapę DHL Parcelshop, w ramach której dotepne są punkty Parcelstation.

Co do obsługi przesyłek do DHL Parcelstation, to sieć jest dostępna  automatycznie na liście wyboru miejsca dostawy dla klientów biznesowych korzystających z aplikacji eCAS oraz DHL24.

Aby móc nadać paczkę do DHL Parcelstation należy wypełnić dane do powiadomień, czyli adres mailowy i numer telefonu odbiorcy.  Paczka dostarczana do automatu paczkowego nie może być cięższa niż 25 kg, a jej rozmiar maksymalny to 60x40x40 cm.

Zobacz kolejny artykuł

Mistrzostwa świata w siatkówce na siedząco, czy powtórzy się sukces z 2014 roku

Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco rozpoczyna swoje zmagania na mistrzostwach świata. Biało-Czerwonych już na …

Mesut Oezil i jego problem z kadrą

Mesut Oezil od dziesięciu lat był jednym z filarów reprezentacji Niemiec. Teraz gdy mija dekada …