Outsorcing procesów biznesowych

Prowadząc przedsiębiorstwo, każdy wie, że czas to pieniądz. Niestety wiele czasu niektórzy przedsiębiorcy muszą poświęcać na zadania, które nie przynoszą im żadnych korzyści finansowych i powodują przerwy w rozwoju, takie jak zajmowanie się logistyką, dostawami i wszelkimi sprawami związanymi z dokumentacją. Dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak outsourcing procesów biznesowych.

 Dlaczego warto?

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na biznes ostatnimi czasy jest między innymi sklep internetowy. Nie wystarczy jednak mieć tylko strony i produkty, które będzie się tam sprzedawać, ponieważ cały proces sprzedaży jest nieco bardziej skomplikowany. Należy przede wszystkim zająć się promocją sklepu, zakupem i sprzedażą towarów, kontaktem z kontrahentami, a także sprawami logistycznymi, takimi jak wysyłka, obsługa dokumentów, znalezienie odpowiednich dostawców, no i jeszcze miejsca, w którym cały towar będzie magazynowany. Nie jest to więc takie proste, jak się niektórym to wydaje. Istnieją jednak firmy, takie jak na przykład XBS Group http://www.xbsgroup.pl/xbs-supply/, które oferują usługę outsourcingu niektórych procesów, co znacznie usprawnia prowadzenie całego biznesu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zlecając niektóre zadania innym przedsiębiorcom, można zająć się konkretnymi zadaniami, w których na przykład czujemy się najlepiej, a te najbardziej męczące i najmniej efektywne zlecić komuś innemu. Czyli przykładowo dla siebie można pozostawić działania marketingowe, kontakt z klientami i dostawcami, a także całe zarządzanie sklepem, pod względem kontroli, jakie produkty należy wprowadzić, jakie zmiany w samym sklepie są potrzebne, a dokumentację, magazynowanie i dostarczanie towaru do odbiorców, zlecić przedsiębiorstwu, które zajmuje się takimi usługami profesjonalnie. Takie firmy zazwyczaj zatrudniają wysokiej klasy specjalistów, którzy mają już doświadczenie w tego typu pracach, więc można im całkowicie zaufać.

Przedsiębiorca, który będzie korzystać z outsourcingu, zyskuje przede wszystkim więcej czasu i pieniędzy, a prócz tego ma gwarancję terminowości i nie musi się martwić zatrudnianiem pracowników do obsługi konkretnych zadań, ponieważ wszyscy pracownicy zatrudniani są przez wybraną firmę. Pieniądze przede wszystkim oszczędza się na tym, że korzystanie z takich usług jest tańsze, niż samodzielnie wykonywanie tego typu zadań, czy też zlecenia ich pracownikom, których trzeba przecież zatrudnić, do tego jeszcze opłacać za nich obowiązkowe składki i tak dalej. Jeśli chodzi o oszczędność czasu, to chyba nie ma tu żadnych wątpliwości, gdzie to się pojawia. No i przede wszystkim osoba korzystająca z takich usług ma pewność, że wszystko będzie wykonane na czas i za stałą opłatą.

Czy istnieją jakieś wady związane z tym rozwiązaniem? Zazwyczaj takich nie ma, lecz niektóre mogą zależeć od podejścia przedsiębiorcy, jeśli na przykład jest on osobą, która lubi mieć nad wszystkim kontrolę, to może być pozbawiony pewnego spokoju psychicznego. Jednak prócz tej wady, nie ma żadnych.

Zobacz kolejny artykuł

Zanim zaczniesz treningi koniecznie zobacz buty do treningu damskie

Z każdym dniem rośnie świadomość społeczeństwa co do istoty aktywności fizycznej w naszym życiu. Coraz …