Osiedla dobrze zaprojektowane – co przyciąga nabywców nowych mieszkań?

Pamiętasz czasy, gdy życie całego osiedla kręciło się wokół trzepaka i betonowej piaskownicy? Choć pozostałości po minionych czasach wciąż są częścią krajobrazu wielu polskich miast, widać światełko w tunelu. Głód mieszkaniowy napędza powstawanie nowych, ciekawych inwestycji mieszkaniowych. Świetnym przykładem jest 19. Dzielnica na warszawskiej Woli.

Przestrzeń otwarta na ludzi

19. Dzielnica to przykład jednego z najlepiej zaprojektowanych osiedli mieszkaniowych, nie tylko w skali miasta, ale także całego kraju. Osiedle zdobyło uznanie nie tylko wśród projektantów i architektów, ale przede wszystkim wśród samych mieszkańców. Dotychczas oddano do użytku trzy z sześciu zaplanowanych etapów. Obecny na rynku polskim od 2004 roku hiszpański deweloper Pro Urba przy współpracy z pracownią JEMS Architekci stanęli na wysokości zadania.

Co wyróżnia tę inwestycję? Świetna lokalizacja (mieszkania znajdują się przy metrze Rondo Daszyńskiego) oraz doskonale przemyślana koncepcja architektoniczna. Tym, co najbardziej cieszy, jest odejście od trendu osiedla zamkniętego. W ramach inwestycji powstały ogólnodostępne place i ulice, które sprzyjają budowaniu lokalnych społeczności. Dla mieszkańców deweloper zaplanował półprywatne zielone patia. Ważną częścią inwestycji są także funkcjonalne i świetnie zaprojektowane elementy małej architektury – ławki, parkingi rowerowe czy kreatywna ścieżka zabaw dla dzieci.

Nowoczesna i funkcjonalna infrastruktura osiedlowa

Nowe osiedla mieszkaniowe można porównać do doskonale funkcjonujących organizmów. W ramach jednej inwestycji mieszkańcy mają dostęp do licznych placówek handlowo-usługowych, edukacyjnych, opiekuńczych i medycznych zlokalizowanych najczęściej na parterach budynków.

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe łączy funkcjonalność z estetyką. Projekty bazują na subtelnych kontrastach – pojawia się dużo elementów przeszklonych i drewnianych. Idealnie zaprojektowane osiedle mieszkaniowe powinno spełniać oczekiwania mieszkańców bez względu na wiek i stan zdrowia. Deweloperzy dbają, aby na osiedlach pojawiły się siłownie zewnętrzne czy skwery z fontannami umożliwiające wypoczynek i rekreację na świeżym powietrzu. Tym, co przyciąga nabywców mieszkań z rynku pierwotnego to także bliskość centrum i głównych arterii komunikacyjnych oraz perspektywy rozwoju całej dzielnicy. Zainteresowanie inwestorów przekłada się na wzrost wartości danej nieruchomości.

Zobacz kolejny artykuł

Bazylia – liście pełne smaku!

Włoska kuchnia to wyśmienite produkty regionalne jak np. szynka parmeńska oraz parmezan. Bez interesujących dodatków …