Najnowsze informacje

Jak i gdzie obecna młodzież uczy się angielskiego?

Znajomość języka angielskiego jest w obecnych czasach absolutnym minimum. Jest bardzo wiele powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego. Język angielski to najpopularniejszy język obcy na świecie, jego znajomością może się poszczycić 1,5 miliarda osób na całym świecie. To język biznesu, dyplomacji, nauki, a także współpracy międzynarodowej. Znajomość języka angielskiego umożliwia naukę na zagranicznych uczelniach.

W szkołach w naszym kraju język angielski jest często obowiązkowym językiem obcym. Jednak nauka w szkole nie należy to tych najbardziej efektywnych. Dość częste są sytuacje, kiedy po kilku latach nauki języka angielskiego w szkole, nadal występują trudności z porozumiewaniem się w języku angielskim. Wyniki badań przeprowadzonych w tym kierunku, również nie napawają optymizmem. Poziom nauczania języka angielskiego w polskich szkołach, niestety nie należy do najlepszych. Zbyt mało czasu poświęca się na praktyczną naukę języka angielskiego, czyli komunikację. Uczniowie, którzy mają dobre osiągnięcia w języku angielskim, korzystają z dodatkowych źródeł do nauki. Przez kilkanaście lat nauki w szkole od uczniów nie wymaga się tego, aby potrafili się komunikować. Większą część czasu spędzają, natomiast wkuwając słówka i ucząc się gramatyki.

Dobrym rozwiązaniem jest samodzielna nauka angielskiego
Języka angielskiego można uczyć się samodzielnie przez Internet. Po jakie narzędzia do nauki angielskiego sięga młodzież? Najczęściej korzystają z różnego typu aplikacji mobilnych. Smartfon ma obecnie, chyba każdy nastolatek. Na telefony jest dostępnych bardzo dużo aplikacji.

1. Jedna z nich to Duolingo, jest to aplikacja, z której korzystać można również z poziomu komputera. Korzystając z tej aplikacji można każdą wolną chwilę poświęcić na naukę języka angielskiego. Młodzi ludzie korzystają z niej na przykład podczas dojazdów do pracy albo na uczelnie. W aplikacji jest podział na tematy, a lekcje trwają zaledwie kilka minut. Za pomocą aplikacji jest możliwość przyswajania sobie pojedynczych słówek, zwrotów, a także całych wyrażeń.

2. Kolejną aplikacją, po jaką chętnie sięgają młodzi ludzie, jest Memrise. Nauka za pomocą tej aplikacji odbywa się poprzez sięgnięcie do trzech zasobów takich jak zabawa, metody naukowe, oraz społeczność.

3. Jeszcze jedną aplikacją do nauki języka angielskiego jest Busuu. Ta aplikacja w wersji darmowej udostępnia fiszki, natomiast w wersji płatnej można korzystać między innymi z konwersacji, kursu podróżniczego, quizów, ćwiczeń gramatycznych.

4. Jeszcze jedną aplikacją, po którą chętnie sięgają młodzi ludzie, jest SuperMemo. Według twórców aplikacji opracowana metoda kursów pozwala znacznie skrócić czas poświęcony na naukę.

5. Natomiast ci, którzy są na poziomie początkującym, korzystają z funkcjonalności jakie daje aplikacja 50 languages – 50 języków. Pliki audio, które są w zawartości tej aplikacji, mogą stanowić świetne uzupełnienie lekcji szkolnych.

Popularną wśród młodzieży formą nauki zawsze były i są obecnie korepetycje.
Rozwój sieci internetowej spowodował, że powstało wiele przydatnych rozwiązań w dziedzinie edukacji. Jednym z takich narzędzi są korepetycje online. Uczniowie docenili taką formę nauki języka angielskiego ze względu na wygodę i powszechny dostęp. Korzystając z platformy edukacyjnej preply.com, otrzymują dostęp do rozbudowanej bazy korepetytorów i native speakerów z całego świata.

Korepetycje są skuteczną formą nauki języka angielskiego. Młodzi ludzie korzystają z nich, traktując jako element, który będzie wspomagał naukę w szkole. Są one nieocenioną pomocą w sytuacji, kiedy młody człowiek ma zaległości w nauce, lub nie opanował w sposób dostateczny jakiegoś zagadnienia. Korepetycje online (np. korepetycje angielski warszawa) odbywają się za pomocą komunikatora Skype na dowolnym urządzeniu posiadającym dostęp do sieci internetowej. Cenione wśród młodzieży są niekonwencjonalne sposoby na naukę, takie jak: gry, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, korzystanie z kanałów językowych na YouTube. Nauka języka angielskiego przy tych czynnościach odbywa się w sposób przyjemny, niejako mimochodem. Młodzież nie chce, aby nauka języka angielskiego kojarzyła się im tylko z nudnymi, szkolnymi lekcjami. To dążenie do tego, aby sięgać po bardziej interesujące sposoby na naukę, znalazło swoje odzwierciedlenie w efektywności. Według specjalistów nauka różnorodna, wzbudzająca zainteresowanie ucznia, przynosi bardzo dobre rezultaty. Panuje moda na naukę zdalną z wygodnej perspektywy własnego domu lub w miejscach, gdzie jest możliwość nauki. Korzystanie z sieci internetowej daje całe spektrum nowych możliwości. Otrzymuje się dostęp do wspomnianych wcześniej korepetycji online, słowników, materiałów dydaktycznych. Dzięki sieci internetowej otrzymuje się dostęp do tego, aby rozmawiać z ludźmi z całego świata. Wielu uczniów wykorzystuje tą możliwość i poprzez media społecznościowe kontaktuje się z innymi uczącymi się języka angielskiego. To dobra metoda na to, aby ćwiczyć komunikowanie się w języku angielskim.
Warto również wspomnieć o wyjazdach wakacyjnych, które dają szerokie spektrum kontaktów z żywym językiem angielskim. Podróże kształcą i uczą języka, ten fakt docenia młodzież i chętnie uczestniczy w różnego rodzaju wyjazdach wakacyjnych. Dodatkowym plusem wyjazdów za granicę są osobiste doświadczenia, również te związane z językiem angielskim. Nauka poprzez osobiste doświadczanie należy, według specjalistów do najbardziej efektywnych.

Zobacz kolejny artykuł

Mistrzostwa świata w siatkówce na siedząco, czy powtórzy się sukces z 2014 roku

Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco rozpoczyna swoje zmagania na mistrzostwach świata. Biało-Czerwonych już na …

Mesut Oezil i jego problem z kadrą

Mesut Oezil od dziesięciu lat był jednym z filarów reprezentacji Niemiec. Teraz gdy mija dekada …

Jeden komentarz

  1. A mi najbardziej podoba się polski kurs online Speakingo http://www.speakingo.pl
    Naprawdę uczy mówić, polecam!