Kreator CV pomoże w znalezieniu dobrej pracy

Curriculum Vitae, czyli CV, to dokument, który jako pierwszy widzi osoba, która rekrutuje nas na dane stanowisko. To nasza wizytówka, którą pokazujemy, którą przedstawiamy siebie i jest naszą przepustką do znalezienia dobrej pracy. Jeśli nie jest ciekawe i oryginalne – większe prawdopodobieństwo, że trafimy na jakąś kupkę wraz z innymi, którymi nikt się nie zainteresuje. Pamiętajmy, że rekruter ma tylko kilkanaście sekund na zapoznanie się z nim, nie czyta ich od deski do deski, jeśli więc zapadnie mu w pamięć – większa szansa na telefon od niego.

Jakie powinno być dobre CV?

Dobre CV to takie, które spełnia jednocześnie kilka istotnych kryteriów, czyli jest przejrzyste, proste, a jednocześnie oryginalne i nie napakowane różnymi informacjami, które niekoniecznie mają jakiekolwiek znacznie dla przyszłego pracodawcy. Utarło się, że muszą się na nim znaleźć nasze zainteresowania i dobrze – bo rekruter ma szansę nas trochę poznać. Ale nie warto poświęcać temu całego CV. Można umieścić to gdzieś nisko lub z boku na przykład pod zdjęciem, a resztę kartki poświęcić na faktycznie istotne informacje – na nasze wykształcenie, umiejętności, doświadczenie zawodowe czy znajomość języków. To najistotniejsze informacje, którymi rekruter będzie się kierował przy wyborze osoby na konkretne stanowisko. Ponieważ przeważnie ma zaledwie kilka czy kilkanaście sekund na przestudiowanie kartki z życiorysem dobrze jest, aby nasze zapadło mu w pamięć. Musi być więc ciekawie skonstruowane, ale musi mieć zawarte najważniejsze informacje. Ale nie każdy potrafi stworzyć samodzielnie takie CV i wtedy z pomocą przychodzi kreator CV.

Jak działa kreator CV w Internecie i można takie stworzyć?

Kreator CV jest bardzo prosty w obsłudze – jedne mniej, inne trochę bardziej, ale generalnie z obsługą każdego z nich poradzi sobie każdy, nawet ktoś niekoniecznie biegły w obsłudze komputera. Kiedy wpisujemy tę frazę w wyszukiwarce (“kreator CV” lub “kreator CV online”) wyskakuje nam kilkanaście stron z propozycjami różnych serwisów i programów, w których możemy zrobić swoje Curriculum Vitae i nagle stajemy przed wyborem – co wybrać? Możemy według własnych wymagań i preferencji postanowić z jakiej strony skorzystamy, wszystko w zależności od tego, czego aktualnie potrzebujemy.

Następnie pojawia nam się wzór szablonu, który wybieramy i w określone pola wpisujemy informacje na temat naszego doświadczenia, wykształcenia, znajomości języków, atutów, skończonych kursów i kilku innych rzeczy, w zależności od tego, co umożliwia dana strona. Następnie zapisujemy nasze CV i gotowe! Możemy rozesłać je do wybranych przez nas firm.

Jedną z zaufanych stron, na której w prosty i przyjemny sposób możemy stworzyć swoje CV jest https://adconnect.pl/kreator-cv – jest to bardzo intuicyjna strona. Kilka najważniejszych zakładek do uzupełnienia i gotowe. Przede wszystkim umożliwia dwie bardzo fajne, istotne opcje – można ściągnąć swoje CV w pliku PDF, który zawsze jest bezpieczniejszy, ponieważ da radę wyświetlić go na każdym komputerze niezależnie od jego systemu; ale można również od razu zacząć wysyłać swoje Curriculum Vitae do firm, które nas interesują. I gotowe! Nowa praca już czeka, więc stwórz interesujące CV!

Zobacz kolejny artykuł

Zanim zaczniesz treningi koniecznie zobacz buty do treningu damskie

Z każdym dniem rośnie świadomość społeczeństwa co do istoty aktywności fizycznej w naszym życiu. Coraz …