Komplety ogrodowe dla całej rodziny – wygodne i praktyczne

Nasze przydomowe ogrody w cieplejszych okresach są miejscem, w którym o wiele chętniej spędzamy czas niż wewnątrz domu. W tym czasie zajmujemy się koszeniem trawy, odpoczynkiem, podlewaniem kwiatów, ale także przebywaniem razem z rodziną na świeżym powietrzu. Przyjemne chwile z żoną i z dziećmi to między innymi wspólne śniadanie lub obiad w ogrodzie. Do tego potrzebny jest oczywiście odpowiedni zestaw mebli. Jaki rodzaj mebli ogrodowych wybrać tak, aby nie tylko zmieściła się cała rodzina, ale żeby także był odporny na warunki zewnętrzne i łatwy w konserwacji? Warto przyjrzeć się możliwościom jakie mamy.

Artykuł przygotowany został przez ekspertów prowadzących sklep internetowy Meble Ogrodowe specjalizujący się między innymi w sprzedaży kompletów ogrodowych: http://www.meble.ogrodowe.net/

Technorattan, drewno czy polipropylen?

Decydując się na meble do ogrodu bierzemy co najmniej kilka czynników pod uwagę. Pierwszym z nich, w większości przypadków, będzie cena. Kwoty za meble ogrodowe mocno się wahają i nie zawsze jest to najlepszy wyznacznik. Przede wszystkim warto określić z jakiego materiału chcemy mieć meble ogrodowe. To niezwykle ważne ponieważ każdy materiał charakteryzuje się innymi cechami. Podczas dokonywania wyboru dobrze jest wziąć pod uwagę nie tylko to jak prezentuje się zestaw mebli, ale także to czy jest wytrzymały i łatwy w konserwacji.

Klasyczne meble drewniane

Do wyboru mamy meble drewniane, które zawsze ładnie się prezentują, są naturalne i będą dobrze komponowały się z zielonym otoczeniem. Jednak, jako że jest to materiał naturalny, mają na niego wpływ warunki zewnętrzne. Tego rodzaju meble będą wymagały stałej konserwacji. Poza tym są dość podatne na uszkodzenia mechaniczne takie, jak pęknięcia czy obtłuczenia. Istotne jest też to, że mogą one tracić swoją oryginalną barwę jeśli będą wystawione na mocne promieniowanie słoneczne.

Meble ogrodowe z technorattanu i z polipropylenu

Alternatywą dla mebli ogrodowych z drewna będą meble wykonane z technorattanu lub polipropylenu. Meble ogrodowe technorattanowe są bardzo odporne. Nie tracą koloru nawet przy mocnym nasłonecznieniu. Są mało podatne na uszkodzenia mechaniczne ze względu na swoją elastyczność. Dzięki temu są także bardzo wygodne. Plecionka technorattanowa charakteryzuje się także tym, że jest niezwykle łatwa w utrzymaniu jej w czystości, o czym możemy przeczytać więcej w artykule na blogu Meblobranie.pl. Jest to bardzo ważna zaleta wówczas, kiedy z zestawu będzie korzystać duża rodzina. Zabrudzenia po obiedzie, wszelkie tłuste plamy udaje się zmyć wilgotną ściereczką. Równie ciekawą propozycją są meble z polipropylenu. Te są łatwe w konserwacji tak samo, jak meble technorattanowe. Różnica polega na tym, że są mnie elastyczne i nie tak kosztowne, a także lżejsze, ponieważ nie są plecione na metalowym stelażu, a tłoczone fabrycznie.

Propozycje zestawów ogrodowych

Idealnym rozwiązaniem dla większej rodziny będą duże zestawy, które pomieszczą nawet 6 osób. Bardzo ładnie prezentują się zestawy ogrodowe technorattanowe RIMINI & TORINO z sześcioma wygodnymi krzesłami czy zestaw z polipropylenu Corfu Fiesta z dwoma krzesłami i dwiema dwuosobowymi kanapami.

Zobacz kolejny artykuł

Co należy wiedzieć przed operacją zaćmy? – małe kompedium wiedzy

Operacja zaćmy jest dziś jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów okulistycznych, a wykorzystywana przy niej technika …

Planowanie czasu w przejrzysty sposób

Patrząc jeszcze kilka lat wstecz, to kalendarze książkowe kojarzyły się tylko z pracą biurową, dziś stają …