Zniknie rozlewisko

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie projektu odwodnienia ul. Spółdzielczej pod wiaduktem drogowym. Jest to pierwszy krok do likwidacji powstającego w tym miejscu po gwałtownych opadach rozlewiska.

Płoccy kierowcy często musieli liczyć się z tym, że po gwałtownych ulewach było kilka miejsc, w których powstawały bardzo duże rozlewiska wody. Na tyle duże i głębokie, że ich pokonanie czasem było niemożliwe nawet dla wysoko zawieszonych samochodów ciężarowych. Działo się to na ul. Kazimierza Wielkiego (w rejonie zabytkowego cmentarza), zdarza się na ul. Tysiąclecia (w pobliżu tzw. Stodoły) oraz pod wiaduktem na skrzyżowaniu ul. Spółdzielczej z al. Piłsudskiego, a także na ul. Kolegialnej. Powód powstawania tych rozlewisk? Niewydolna kanalizacja ogólnospławna. – Przed czterema laty przebudowaliśmy kompleksowo ul. Kazimierza Wielkiego, budując przy tej okazji nowe, zapewniające dużą przepustowość kolektory deszczowe. Dzięki temu ulica została osuszona i wstrzymujące ruch samochodów po gwałtownych burzach rozlewisko już nie powstaje – komentuje Hubert Woźniak z ratuszowego referatu informacji miejskiej.
Za kilka tygodni Wodociągi Płockie zaczynają kompleksową przebudowę ul. Tysiąclecia. W zakres robót wchodzi również budowa kanalizacji deszczowej, która zostanie połączona z budowanymi właśnie kolektorami w al. Pawła Nowaka. To pozwoli na likwidację rozlewiska w rejonie tzw. „Stodoły”. – W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy przetarg na wykonanie projektu kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym, która skutecznie odprowadzi deszczówkę spod wiaduktu w ul. Spółdzielczej. Na oferty od biur projektowych czekamy do 3 kwietnia. Dokumentacja powinna być gotowa do końca października tego roku. Wykonanie kanalizacji będzie realne w 2020 r. – dodaje Hubert Woźniak.
Dokumentacja projektowa i kosztorysowa wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe do końca października tego roku. Projekt ma obejmować przebudowę kolektora deszczowego w ulicach Chopina i Spółdzielczej na odcinku pomiędzy ulicami Kopernika i Maneżową. Najważniejszym elementem inwestycji będzie jednak zamknięty zbiornik retencyjny, który powstanie w sąsiedztwie wiaduktu nad ulicą Spółdzielczą. Odnowiona zostanie także nawierzchnia jezdni i chodniki na ulicach Chopina i Spółdzielczej.

(jac)
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Problemy z parkingiem przy zoo

Przetarg na przebudowę al. Kilińskiego został przedłużony do 10 kwietnia, chociaż pierwotnie miał się zakończyć …