Żeby Płock był jak Pendolino

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego będą mieli okazję do korzystania z nowych rozwiązań pomagających w rozwoju firm. Ma to ułatwić porozumie, które Izba zawarła z Agencją Rozwoju Przemysłu. Gośćmi podpisania porozumienia była minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Porozumienie w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo – Technologicznego podpisali m.in. wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński oraz prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego Krzysztof Izmajłowicz. Celem współpracy jest promocja i wsparcie przedsiębiorstw w prowadzeniu działalności, a także zwiększenie konkurencyjności przemysłu w regionie płockim. Zgodnie z porozumieniem, spółki zrzeszone w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego mogą na dobrych warunkach skorzystać z finansowania inwestycji lub kapitału obrotowego, czy też pomocy w ekspansji zagranicznej. Warianty finansowania mają być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta i zależeć od jego sytuacji.
Minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że Płock jest bardzo ważnym punktem na mapie Mazowsza.

tekst i fot. Grzegorz Szkopek

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …