Z Footsteps po Płocku

Do użytku płocczan i turystów oddana została nowa aplikacja mobilna Footsteps. Dzięki niej lepiej poznamy Płock, bo trasę zwiedzania zaprogramujemy według naszych upodobań. Aplikacja może być również wykorzystywana jako swoisty informator miejski.
Aplikacja Footsteps oparta jest na 2 filarach. Pierwszym jest personalizacja. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania, określając typ swojej podróżniczej osobowości. Do wyboru ma 10 możliwości, m.in. turysta, smakosz, hipster, historyk, głowa rodziny czy miłośnik sztuki. Na podstawie dokonanego wyboru otrzymuje on gotową trasę zwiedzania dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie poświęca minuty na przygotowanie się do zwiedzania, a jednocześnie dzięki dobraniu odpowiedniej ścieżki czerpie ze spaceru więcej przyjemności.– Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa miasta z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam gdzie znajdują się najbliższe restauracje – informuje Marta Komorkowska z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Wszystkie trasy zostały opracowane przez profesjonalny zespół, dzięki czemu są one ciekawe, mają wysoką jakość i wartość merytoryczną. Przy współpracy przedstawicieli miasta wraz z firmą Footsteps powstały następujące trasy: Rodzinny wypad do Płocka, Spacer po Płocku, Alternatywny Płock, Europejski Szlak Gotyku Ceglanego, Płock na sportowo. Udział w opracowaniu trasy alternatywnej miała księgarnio-kawiarnia Czerwony Atrament.
Dodatkowo, aplikacja pozwala na poznanie około 40 polskich miast, między innymi: Gdańska, Krakowa, Warszawy, Zielonej Góry, Legnicy, Żagania czy Karpacza.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont molo unieważniony

Odsuwa się remont płockiego molo. Urząd Miasta unieważnił przetarg na wykonanie prac. Złożone oferty były …

Powstanie nowoczesny parking

Za budynkiem przy ul. Tumskiej 13 powstanie parking na około 100 samochodów. Pierwsze prace już …