W płockim oddziale ZUS najwięcej chętnych po matczyne emerytury

Nie słabnie zainteresowanie nowym świadczeniem, czyli tak zwanymi matczynymi emeryturami. W płockim oddziale ZUS złożono już 1387 wniosków. W zdecydowanej większości o świadczenie ubiegają się panie. Ale wnioski złożyło także dwóch panów. Największa grupa osób starających się o świadczenie jest w przedziale wiekowym 60 – 69 lat. Najmniejsza (trzy osoby) w wieku 90 -99 lat.

Jak informuje Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego, na początku marca mazowieckie oddziały ZUS przyjęły już 2107 wniosków o tzw. emerytury matczyne. – Do 8 marca w całej Polsce ZUS przyjął już łącznie prawie 30 tys. wniosków w sprawie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, zwanego emeryturą matczyną. W województwie mazowieckim dokumenty złożyło już 2107 klientów, z czego 6 to mężczyźni. Najwięcej wniosków jest w płockim oddziale ZUS (północna część województwa) – 803. W radomskim (południowa część) złożono ich 458, siedleckim (wschodnia część) 331, a w 3 warszawskich oddziałach łącznie 515 – wylicza Piotr Olewiński.
Nowe świadczenie weszło w życie 1 marca, ale z racji dużego zainteresowania ZUS przyjmował dokumenty już od połowy lutego. Jak mówi Piotr Olewiński, zainteresowanie tematem jest wciąż duże, ale ZUS jest przygotowany do obsługi nowych świadczeń.

rad
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Trwa przebudowa budynku na potrzeby Mediateki

Zmiany przy ul. Kościuszki Trwają prace rozbiórkowe przy ulicy Kościuszki 3b. W przebudowanych obiektach swoją …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.