W Leroy Merlin przyjmują do pracy

Jeszcze około 50 etatów
150 osób ma znaleźć pracę w hipermarkecie budowlanym Leroy Merlin, który stawiany jest przy nowym moście w Płocku. Do obsadzenia pozostaje jeszcze około 50 stanowisk. Otwarcie sklepu planowane jest na wiosnę przyszłego roku.
Dotychczas zatrudniono 45 osób. Wybranych jest kolejnych 45 kandydatów, którzy rozpoczną pracę w kolejnych tygodniach. Zakończono już rekrutację na stanowiska managerskie i administracyjne. Obecnie poszukiwani są zainteresowani pracą na stanowiskach: doradcy handlowego, pracownika działu logistyki, koordynatora działu logistyki, pracownika działu przyjęcia towaru, pracownika punktu obsługi klienta, kasjera. Nabór na większość stanowisk ma się zakończyć w ostatnich dniach października, ale rekrutacja na stanowiska Kasjera i Pracownika Działu Logistyki trwać będzie jeszcze w listopadzie. Aplikacje składać można na stronie firmy: www.kariera.leroymerlin.pl, mailem (kadry44@leroymerlin.pl) i w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku.
– Proces rekrutacyjny prowadzimy w oparciu o ogłoszenia rekrutacyjne w prasie i Internecie, serwisy społecznościowe, ogłoszenie w Urzędach Pracy – rozmawiamy z Pawłem Bukowczykiem, dyrektorem płockiego sklepu Leroy Merlin. – Dotychczas większość zgłoszeń kandydatów pochodzi z ogłoszeń. W Płocku spotkaliśmy się z wielkim wsparciem naszego procesu rekrutacji ze strony Powiatowego Urzędu Pracy, stąd także liczba aplikacji pozyskanych tą drogą była wyjątkowo duża. W procesie rekrutacji staramy się dotrzeć do jak najszerszej populacji kandydatów, dobierając jednak sposób dotarcia do nich do preferowanych przez nich nośników informacji. Dla przykładu w procesie rekrutacji managerów posiłkujemy się internetem, dla stanowisk kasjera/ doradcy handlowego korzystamy z ogłoszeń prasowych i wsparcia Urzędów Pracy. Wymagania dla poszczególnych stanowisk zawsze umieszczamy w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Od wszystkich kandydatów oczekujemy zainteresowania handlem (doświadczenie jest mile widziane ale nie jest konieczne), pasji, dyspozycyjności, rzetelności i zaangażowania. Dla części stanowisk mamy specyficzne wymagania formalne, np. dla stanowisk managerskich oczekujemy od kandydatów wykształcenia wyższego (ale nie jest wymagany konkretny kierunek), a od inspektora ds. technicznych uprawnień do obsługi urządzeń elektrycznych. Najwięcej zgłasza się do nas kandydatów ze średnim wykształceniem, choć mamy też oferty od osób z wykształceniem wyższym i zasadniczym zawodowym.

Jak twierdzi Paweł Bukowczyk, dla wszystkich stanowisk przygotowane są dedykowane programy stażowe, trwające od 3 do 7 miesięcy. Pracownicy poznają nie tylko podstawy swojego zawodu, ale również całą strukturę sklepu i zawody bezpośrednio z nim współpracujące. Poznają też kulturę firmy, procedury i niezbędne w pracy programy informatyczne. Ponadto pracownicy działów handlowych i relacji z klientami uczą się standardów obsługi w LM i przechodzą szkolenia produktowe specyficzne dla konkretnych działów. Wszyscy pracownicy zatrudniani do placówki w Płocku staże odbywają w działających obecnie sklepach sieci.
Jeśli chodzi o postępy w samej inwestycji, to aktualnie zbudowano już prawie całą konstrukcję sklepu. Pracownicy budowlani kończą układanie dachu, a za kilka tygodni będą już gotowe wszystkie ściany. Następnie rozpocznie się wyposażanie sklepu we wszystkie potrzebne instalacje. Warto przypomnieć, że w międzyczasie zakończono już przebudowę układu drogowego, łącznie z budową wiaduktu nad trasą ks. Popiełuszki.
Planowany termin otwarcia płockiego sklepu Leroy Merlin to wczesna wiosna roku przyszłego, jeszcze przed nadchodzącym sezonem budowlanym.
Hipermarket w Płocku to kolejna inwestycja realizowana dla Leroy Merlin przez firmę Skanska. Ta zbudowała dotychczas 11 obiektów tej sieci: w Warszawie, Szczecinie, Rumi, Zgorzelcu, Kaliszu, Toruniu, Puławach i Zielonej Górze, trzy pod Poznaniem; prowadzone są prace przy dwóch kolejnych sklepach.
Szat

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont molo unieważniony

Odsuwa się remont płockiego molo. Urząd Miasta unieważnił przetarg na wykonanie prac. Złożone oferty były …

Powstanie nowoczesny parking

Za budynkiem przy ul. Tumskiej 13 powstanie parking na około 100 samochodów. Pierwsze prace już …