Usługi transportu publicznego dla płocczan

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz Skarbnik Miasta Wojciech Ostrowski w imieniu Miasta Płocka podpisali z zarządem Komunikacji Miejskiej Płock Sp. z o.o. umowę na świadczenie usług transportu publicznego dla mieszkańców Płocka. Przez najbliższe 10 lat (z opcją przedłużenia umowy o kolejne pięć lat) KM Płock będzie przewoźnikiem na terenie Gminy Miasto Płock.
– To niezwykle ważna umowa z punktu widzenia mieszkańców Płocka i samorządu miasta. Zagwarantowaliśmy na minimum 10 lat transport zbiorowy na terenie miasta. Dodatkowo w okresie obowiązywania umowy m. in. dzięki wpływom z biletów będziemy mieć możliwość odnowienia całego taboru KM Płock o około 100 niskoemisyjnych autobusów dla płocczan. To nie tylko poprawa komfortu podróży dla pasażerów, to również dbałość o środowisko i ograniczenie tzw. niskiej emisji – powiedział podczas podpisania umowy prezydent Andrzej Nowakowski.
Jak informuje w oficjalnym komunikacie Konrad Kozłowski z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Płocka, w okresie obowiązywania umowy planowana jest modernizacja całego taboru autobusowego KM Płock. Pierwsze z 25 hybrydowych autobusów już jeżdżą po płockich ulicach. Kolejnych 8 nowych pojazdów samorząd planuje kupić w 2019 r.
Do dyspozycji pasażerów w Płocku jest już ponad 150 wiat przystankowych, system dynamicznej informacji pasażerskiej na wielu przystankach, biletomaty w każdym autobusie, biletomaty stacjonarne, aplikacja mobilna i usługi ułatwiające podróż z użyciem telefonu komórkowego. Wszystkie nowe autobusy zakupione w ostatnich latach posiadają klimatyzację, monitoring i są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W autobusach hybrydowych są stacje do ładowania telefonów.

(t)
fot. Urząd Miasta Płocka

Zobacz kolejny artykuł

Budowa skweru przy ul. Hermana. Prace do końca października

Budowa skweru przy ul. Hermana dobiega końca. Już wkrótce na osiedlu Tysiąclecia do dyspozycji mieszkańców …

Płocka obwodnica już przejezdna na całej długości

Długość oddanego w ubiegłym tygodniu do ruchu trzeciego odcinka obwodnicy przekracza nieco 2 km, ale …