Usługi transportu publicznego dla płocczan

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz Skarbnik Miasta Wojciech Ostrowski w imieniu Miasta Płocka podpisali z zarządem Komunikacji Miejskiej Płock Sp. z o.o. umowę na świadczenie usług transportu publicznego dla mieszkańców Płocka. Przez najbliższe 10 lat (z opcją przedłużenia umowy o kolejne pięć lat) KM Płock będzie przewoźnikiem na terenie Gminy Miasto Płock.
– To niezwykle ważna umowa z punktu widzenia mieszkańców Płocka i samorządu miasta. Zagwarantowaliśmy na minimum 10 lat transport zbiorowy na terenie miasta. Dodatkowo w okresie obowiązywania umowy m. in. dzięki wpływom z biletów będziemy mieć możliwość odnowienia całego taboru KM Płock o około 100 niskoemisyjnych autobusów dla płocczan. To nie tylko poprawa komfortu podróży dla pasażerów, to również dbałość o środowisko i ograniczenie tzw. niskiej emisji – powiedział podczas podpisania umowy prezydent Andrzej Nowakowski.
Jak informuje w oficjalnym komunikacie Konrad Kozłowski z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Płocka, w okresie obowiązywania umowy planowana jest modernizacja całego taboru autobusowego KM Płock. Pierwsze z 25 hybrydowych autobusów już jeżdżą po płockich ulicach. Kolejnych 8 nowych pojazdów samorząd planuje kupić w 2019 r.
Do dyspozycji pasażerów w Płocku jest już ponad 150 wiat przystankowych, system dynamicznej informacji pasażerskiej na wielu przystankach, biletomaty w każdym autobusie, biletomaty stacjonarne, aplikacja mobilna i usługi ułatwiające podróż z użyciem telefonu komórkowego. Wszystkie nowe autobusy zakupione w ostatnich latach posiadają klimatyzację, monitoring i są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W autobusach hybrydowych są stacje do ładowania telefonów.

(t)
fot. Urząd Miasta Płocka

Zobacz kolejny artykuł

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Ok. 184 mln zł będzie kosztować PKN ORLEN budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W środę, …