Usługi transportu publicznego dla płocczan

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz Skarbnik Miasta Wojciech Ostrowski w imieniu Miasta Płocka podpisali z zarządem Komunikacji Miejskiej Płock Sp. z o.o. umowę na świadczenie usług transportu publicznego dla mieszkańców Płocka. Przez najbliższe 10 lat (z opcją przedłużenia umowy o kolejne pięć lat) KM Płock będzie przewoźnikiem na terenie Gminy Miasto Płock.
– To niezwykle ważna umowa z punktu widzenia mieszkańców Płocka i samorządu miasta. Zagwarantowaliśmy na minimum 10 lat transport zbiorowy na terenie miasta. Dodatkowo w okresie obowiązywania umowy m. in. dzięki wpływom z biletów będziemy mieć możliwość odnowienia całego taboru KM Płock o około 100 niskoemisyjnych autobusów dla płocczan. To nie tylko poprawa komfortu podróży dla pasażerów, to również dbałość o środowisko i ograniczenie tzw. niskiej emisji – powiedział podczas podpisania umowy prezydent Andrzej Nowakowski.
Jak informuje w oficjalnym komunikacie Konrad Kozłowski z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Płocka, w okresie obowiązywania umowy planowana jest modernizacja całego taboru autobusowego KM Płock. Pierwsze z 25 hybrydowych autobusów już jeżdżą po płockich ulicach. Kolejnych 8 nowych pojazdów samorząd planuje kupić w 2019 r.
Do dyspozycji pasażerów w Płocku jest już ponad 150 wiat przystankowych, system dynamicznej informacji pasażerskiej na wielu przystankach, biletomaty w każdym autobusie, biletomaty stacjonarne, aplikacja mobilna i usługi ułatwiające podróż z użyciem telefonu komórkowego. Wszystkie nowe autobusy zakupione w ostatnich latach posiadają klimatyzację, monitoring i są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W autobusach hybrydowych są stacje do ładowania telefonów.

(t)
fot. Urząd Miasta Płocka

Zobacz kolejny artykuł

Powstanie nowoczesny parking

Za budynkiem przy ul. Tumskiej 13 powstanie parking na około 100 samochodów. Pierwsze prace już …

Najnowocześniejszy blok energetyczny w Polsce

PKN ORLEN przekazał do komercyjnej eksploatacji największy niskoemisyjny blok energetyczny w Polsce o wysokiej sprawności …