Umowa na budowę trzeciego odcinka obwodnicy

Firma PORR wybuduje trzeci – ostatni odcinek płockiej obwodnicy. Połączy ona powstający właśnie węzeł „Bielska” z ulicą Długą. Prace potrwają do połowy przyszłego roku.
– Zaczęliśmy przed kilkoma laty od wykonania pierwszego etapu tej trasy. Drugi odcinek obwodnicy, między ul. Otolińską i Bielską, właśnie powstaje – mówi prezydent Nowakowski.
Dzięki obwodnicy powstanie nie tylko nowy kręgosłup komunikacyjny miasta i dojazd do kombinatu, będzie również połączenie z przemysłowym Kostrogajem oraz możliwość wykonania dojazdu do terenów inwestycyjnych na Trzepowie.
Obecnie budowany odcinek obwodnicy przez firmę Skanska zakończy się na węźle „Bielska”. Będą to dwa wiadukty – kolejowy i drogowy. Obwodnica zostanie przeprowadzona pod nimi. Inwestycja obejmie budowę trasy o długości 1,8 km od węzła „Boryszewo” na ulicy Otolińskiej do węzła „Bielska” – ten etap budowy rozpoczął się jesienią ubiegłego roku i zakończy w listopadzie tego roku.
PORR będzie tę drogę „prowadził” dalej, aż do ul. Długiej. Długość tej trasy przekracza nieco 2 km, ale łącznie – wraz z drogami serwisowymi i technologicznymi – powstanie tu 5,3 km dróg.

Zobacz kolejny artykuł

W płockim oddziale ZUS najwięcej chętnych po matczyne emerytury

Nie słabnie zainteresowanie nowym świadczeniem, czyli tak zwanymi matczynymi emeryturami. W płockim oddziale ZUS złożono …