Trwa przebudowa budynku na potrzeby Mediateki

Zmiany przy ul. Kościuszki
Trwają prace rozbiórkowe przy ulicy Kościuszki 3b. W przebudowanych obiektach swoją siedzibę znajdzie Mediateka Książnicy Płockiej. Inwestorem zastępczym jest spółka Inwestycje Miejskie, a wykonawcą prac firma Tekobud.
Mediateka, czyli dział audiowizualny Książnicy Płockiej, zajmie na parterze kamienicy przy ul. Kościuszki 3b powierzchnię ponad 470 m2. Będzie to otwarta przestrzeń z pufami, stoliczkami, stoiskami z komputerami. Będzie też sala audiowizualna z zapleczem na większe imprezy, konkursy literackie itp. Cały budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Wreszcie będziemy mogli udostępnić płyty winylowe, które do tej pory są w magazynach. Poprawią się warunki oraz zyskamy doskonałą salę konferencyjną i audiowizualną. Będzie też dział z komiksami, które stają się coraz bardzie popularne. Będziemy też organizować warsztaty tworzenia komiksów – mówiła w grudniu ubiegłego roku podczas podpisania umowy na wykonanie prac dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak.
Dach parterowej Mediateki stanie się natomiast tarasem dla lokatorów, którzy zamieszkają na I piętrze i poddaszu kamienicy. Na powierzchni 125 metrów kwadratowych pojawi się zieleń w pojemnikach, ławki, zabawki.
W ramach programu „Mieszkania na start” w kamienicy przy ul. Kościuszki 3b powstanie 12 mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 31 do 45 metrów kwadratowych. Lokatorzy otrzymają do dyspozycji oddzielne wejście i klatkę schodową. W rozbudowywanym i przebudowywanym budynku nie będzie piwnicy tylko płyta fundamentowa, dlatego każde mieszkanie będzie z komórką lokatorską. Jak zapewnił zastępca prezydenta Płocka do spraw komunalnych Piotr Dyśkiewicz, lokale będą wybudowane w stanie „pod klucz”, czyli z w pełni wyposażonymi łazienkami, z podłogami, kafelkami, osprzętem elektrycznym, drzwiami, parapetami, kuchenkami gazowymi.
Inwestorem zastępczym jest spółka Inwestycje Miejskie. Wykonawcą jest firma Tekobud z Płocka. Całość będzie kosztować 7 mln 425 tys. zł netto, łącznie z dokumentacją techniczną i nadzorem budowlanym. Plac budowy będzie przekazany w połowie stycznia. Obiekt zgodnie z umową ma być gotowy do końca czerwca 2020 roku. Inwestycja jest dofinansowana w 35 proc. z Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka Inwestycje Miejskie zaciągnęła dodatkowo na 10 lat z BGK pożyczki z rocznym oprocentowaniem około 3 proc. oraz na 10 lat z unijnego programu Jessica – tu odsetki wynoszą 0,3 proc. Resztę spółka sfinansuje z własnych pieniędzy.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zdrożały bilety autobusowe

To już fakt. Od początku maja pasażerowie Komunikacji Miejskiej płacą więcej za bilety autobusowe. O …