To niemożliwe!

Płock, podobnie jak niemal wszystkie miasta w kraju rozwijają się, a jego mieszkańcy żyją coraz dostatniej. Efektem dostatku, obok choćby mieszkania, są samochody, których już teraz jest więcej niż jeden w każdej rodzinie. Auta trzeba gdzieś zaparkować, ale też jeździć nimi na tyle bezpiecznie, by nie zagra¿aæ innym pojazdom. Niestety, w wielu przypadkach jest to niemal niewykonalne.

Dostaliśmy list od czytelnika: „Czy mogłaby Pani poruszyć temat ruchu na nowej obwodnicy, ponieważ ruch tam jest taki, że na rondo od strony Płocka i od strony Płońska jest bardzo ciężko wjechać. Nie mam tu na myśli jego natężenia, ale szybkość jazdy kierowców jadących od nowego mostu oraz od Orlenu. Czy nie można tam zamontować radarów lub progów zwalniających? A jeśli to jest niemożliwe, to chociaż częściej patrolować ten teren. W godzinach szczytu tworzą się korki, między innymi z tego powodu, że strach jest wjechać przed pędzące auta” – napisał do redakcji Tygodnika Płockiego.
Oczywiście poprosiliśmy o wyjaśnienia, bo o kłopotach kierowców, którzy nie do końca są zadowoleni z zastosowanych na obwodnicy miasta rozwiązań, stale słyszymy. Zresztą już kilkakrotnie na łamach Tygodnika Płockiego te tematy poruszaliśmy.
Z Urzędu Miasta Płocka otrzymaliśmy wyczerpujące wyjaśnienia. Inna sprawa, czy kierowcy wezmą sobie do serca rady, jakie przekazał nam inspektor, redaktor BIP Konrad Kozłowski.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Trwa przebudowa budynku na potrzeby Mediateki

Zmiany przy ul. Kościuszki Trwają prace rozbiórkowe przy ulicy Kościuszki 3b. W przebudowanych obiektach swoją …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.